Estanc: hea palk on vajalik nagu hügieen

Mihkel ja Raigo Tammo Jüri tehase laienduses.   Foto: Tööstusuudised.ee

Hea palk on hügieen ja see peab olema, aga põhjus, miks inimesed ettevõttesse tulevad või sealt lähevad, sõltub keskkonnast, ütleb Estanci tegevjuht Mihkel Tammo.

Metallitööstus Estanc panustab tegevjuht Mihkel Tammo kinnitusel tööjõuprobleemi leevendamiseks kõige enam pehmematele väärtustele ning meeskonnatunde loomisele. “Ütlen julgelt, et see on kõige olulisem üldse. Hea palk on hügieen, see peab olema, aga miks inimesed tulevad ja lähevad ettevõttesse või sealt ära, see oleneb keskkonnast,” rääkis Mihkel Tammo Tööstuse erilehes.

“Oleme sellesse panustanud ja tegelenud sihipäraselt meeskonnatunde loomisega. Korraldame selleks näiteks sisekampaaniaid. Propageerime ka vabadust ja autonoomsust, lubame võimalusel kodukontori päevi, keegi ei mõõda stopperiga tööle tulemist ja minemist – kui sa ei tee oma tööd korralikult ja sinu kohalt hakkab kärisema, paistab see niikuinii välja,” lisas ta.

Selle kõrval julgeb aga Tammo kinnitada, et palgatõus tuleb vaid siis, kui ettevõttel läheb hästi ja palgatõus ei saa olla automaatne. “Olen seda kommunikeerinud ning selles osas ka mitmeid uuendusi vastu võtnud. Näiteks rakendasime ettevõttes EBITA boonuseid – kui läheb paremini, siis see jõuab see ka inimesteni, kui ei lähe, siis ei lähe.”

Pikemat lugu Estanci tegemistest loe Äripäeva teemaveebist tööstusuudised.ee

NB! Estanci omanik Raigo Tammo ja tema poeg ning ettevõtte tegevjuht Mihkel Tammo esinevad 30. novembril 2017 konverentsil Tööstuse Äriplaan 2018. Loe lisa ja registreeri SIIN.

Hetkel kuum