Mait Kraun • 27 november 2017

Omecar: kvaliteetset tööjõudu napib

Veoauto. Pilt on illustratiivne.  Foto: Andras Kralla

Transpordifirma Omecar käive langes, sest transpordisektori eksport vähenes. Lisaks sellele tekitas probleeme ka kvaliteetse tööjõu nappus. Samas suutis firma oma kasumit siiski tõsta.

Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et kaubaveoga tegeleva Omecar OÜ müügitulu langes mullu 12 protsenti, 4,36 miljoni euroni. Ärikasum kasvas aga 30 protsenti, 407 555 euroni (võrreldes eelneva aastaga).

Mullu töötas ettevõttes keskmiselt 55 inimest, see näitaja suurenes kolme võrra. Käive töötaja kohta langes 16 protsenti, 79 326 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 2 protsenti, 666 euroni kuus.

Unknown body type: x-im/content-part infopank

„Madalam käive olid tingitud madalast diislihinnast ja transpordisektori ekspordi vähenemisest. Samuti oli üheks märkimisväärseks teguriks kvaliteetse tööjõu nappus,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes. „2017. aastal jätkame rahvusvahelise kaubaveo teenuste osutamisega Euroopa Liidus ning plaanime hankida uusi kliente ja uuendada olemasolevat autoparki.“

Ettevõtte omanikud on Siim Saluri ja Rein Saluri (kummalgi 50 protsenti). Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.

Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega Äripäeva infopangas

Hetkel kuum