Äripäev • 25. september 2018
Jaga lugu:

Soome pangas läheb suurkoondamiseks

Foto: OP ryhmä

Soome OP pangandusgrupp alustab hiiglaslikus mahus läbirääkimisi 6000 töötajaga, mille käigus organiseeritakse ümber kogu grupi tegevus.

Läbirääkimised puudutavad 6000 töötajat ja nende eesmärk on hoida kontsernis kokku 100 miljonit eurot aastas.

Võimalikku koondamiste arvu kontsern ei ütle. Selle endine juht Reijo Karhinen ütles aasta tagasi Helsingin Sanomatele, et digitaliseerimine viib pangast tuhandeid töökohti, kui pangandusprotsesse automatiseeritakse.

Pressiteate järgi osa töökohti kaob, samas tekib uusi ka juurde.

OP grupp on viimastel aastatel investeerinud infosüsteemide arendamisse sadu miljoneid eurosid, puhtalt sel aastal on arendamiseks kulunud 400 miljonit eurot.

Seatud eesmärk säästa 100 miljonit eurot on vaid 6 protsenti kogu grupi eelmise aasta 1,9 miljardi euro suurustest kuludest. Puhtalt personalikulud olid mullu 758 miljonit eurot.

OP grupis töötab kokku 12 000 inimest.

OP grupi juht Timo Ritakallio kummutab väited, nagu tahaks ettevõte 100 miljonit eurot aastas kokku hoida 6000 inimese koondamisega. Tema sõnul on praegu ka vara öelda, kas läbirääkimised 6000 inimesega viivad koondamiseni, kirjutas Kauppalehti.

Läbirääkimiste peapunkt on organisatsiooni ülesehitus. „See viib selleni, et siin-seal juhid ja tegevused muutuvad. Osa tegevusi lõpeb või muutub oluliselt, samas tekib juurde ka uusi töid,“ kirjeldas ta. „Idee on luua 2020. aastateks edukas võidutiim ja finantsgrupp, sellepärast puudutab see muudatus see nii laialdaselt kogu organisatsiooni.“ Eesmärk on ka vähendada otsustajate tasandeid.

Sääst tuleb Ritakallio sõnul sellest, et OP täpsustab strateegia fookust. „Täpsustame, millistele asjadele me keskendume, kuidas need toetavad meie põhiäri ja milliseid arenguinvesteeringuid me teeme.

OP kavatseb ka võrrelda oma personalikulusid väljast ostetud teenustega. Praegu on teenuseid kokku miljardi euro eest, millest oma töötajad pakuvad umbes poolt. „Kas on asju, mida võiks rohkem ise teha? Kas see oleks odavam? Kas see oleks kvaliteedi mõttes parem?“ loetleb Ritakallio ettevõtte ees seisvaid küsimusi

Ritakallio sõnul ostab OP sisse IT ja arendusega seonduvaid teenuseid. Mingil määral ka telefonimüügi teenust ja asendustööjõudu.

Mõni tegevusala on plaanis lõpetada, aga Ritakallio ei taha neid veel nimetada.Plaanis on keskenduda pangandusele ja kindlustusele.

Jaga lugu:
Hetkel kuum