Kristjan Pruul • 28. september 2018
Jaga lugu:

Ministeerium: Eesti Energiaga eelarvet tasakaalu ei viida

Töövõimetoetuste prognoosi vähendamine aitas eelarvepositsiooni parandada  Foto: Raul Mee

Eesti Energiast võetavate dividendide maht on sarnane riigieelarve strateegias oodatuga ning seda ei kasutata riigieelarve struktuurse tasakaalu parandamiseks, kinnitas rahandusministeerium.

Küsimusele, kas Eesti Energia aktsiakapitali ja dividendide samaaegne suurenemine tuleva aasta eelarves parandas eelarvetasakaalu, vastas ministeerium, et struktuurset puudujääki aitasid vähendada töövõimetoetuse kulu prognooside oluline vähenemine võrreldes suveprognoosiga, 2018. aastast edasikantavate kulude vähendamine, investeeringuobjektide edasilükkamine ning täiendav maa müük.

"2019. aasta lõplikud dividendid otsustatakse 2018. aasta auditeeritud majandustulemuste ning ka otsustamise ajal viimase teadmise (elektri, õli ja CO2 hinnad) alusel kokku pandud prognooside põhjal ja see ei sõltu kapitali sissemaksest," kinnitas ministeeriumi pressiesindaja Kristina Haavala.

Eesti Energia aktsiakapitali suurendamise kohta ütles Haavala, et tegemist on Eesti Energia potentsiaalsete investeerimisobjektidega, sealhulgas jaotusvõrgu ja taastuvenergia investeeringute ning võimaliku õlitehase rajamisega.

"Kas Eesti Energia vajab riigipoolset kapitali sissemakset, millises mahus ja millistesse projektidesse selgub peale konkreetsete projektide investeerimisotsuste langetamist. Eelarve tuleb täna ehk septembris planeerida järgmiseks aastaks ja kõiki detaile sh investeeringute üksikasju ei ole tänaseks paika veel pandud/otsustatud," lisas ta.

Äripäev kirjutas neljapäeval, et Eesti Energia aktsiakapitali ja dividende suurendatakse järgmise aasta eelarves olulisel määral ning see parandab eelarvepositsiooni, sest dividendid on eelarves tuluna kirjas, kuid aktsiakapitali suurendamist ei arvestata kuluna.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum