Uudised
Ainult tellijale

Iga juht vajab vahepeal väljavahetamist

Brainforce Groupi Saksamaa ja Šveitsi tegevjuht Martin Schneider
Brainforce Groupi Saksamaa ja Šveitsi tegevjuht Martin Schneider  Foto: Urmas Kamdron

Igas ettevõttes tuleb ette erakorralisi olukordi, kus oleks abi sellest, kui ettevõttesse tuleks ajutiselt juht hoopis väljastpoolt, räägib interim-agentuuri Brainforce Group Saksamaa ja Šveitsi tegevjuht Martin Schneider.

Schneider selgitas, et interim-juhtimine on juhtimise tööriist, millega sobitatakse ideaalne kogenud vanemjuht mingiks ajaks keskastme või tippjuhi tasemele. „Näiteks järgmisel nädalal võtab ajutine finantsjuht üle ettevõttes finantsjuhi koha järgmiseks kuueks kuuks, et ta lõpetaks majandusaasta ja siis annab juhtimise üle alalisele finantsjuhile, kes võib ettevõttesse saabuda siis kuue kuu pärast. Üks rakendus on silla loomine juhtimise augus ehk ajutine juht kahe juhi vahel,“ rääkis Schneider.

Ta lisas, et samuti saab mobiilset juhti kasutada näiteks tehase rajamisel projektijuhina, kes paneb tehase püsti näiteks Hiinas või Indias. „Keegi, kes on seda varem mitu korda teinud ja on selles rollis tõhus." Schneideri sõnul on see väga paindlik mudel, mida on üha paindlikumaks muutuvas maailmas hea kasutada. „Sa ei vaja kogu aeg sama know-how´d ja sama tüüpi know-how´d. Sa ostad sisse seda, mida just praegu vajad.“

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt