Äripäev • 12. oktoober 2018 kell 13:40

Sild: Arco Vara peab olema kasumlik isegi jääajal

Arco Vara nõukogu pikendas Arco Vara juhi Tarmo Silla volitusi kolme aasta võrra, juhatus jätkab üheliikmelisena, teatas ettevõte.

Täiendavat juhatuse liikme optsiooniprogrammi Tarmo Silla uue ametiajaga ei kaasne, selle asemel on kasumipõhine boonussüsteem.

Tarmo Sild loetles teates, mis tuleb järgmisel kolmeaastasel ajal Arco Vara grupi kasumlikkuse suurendamiseks teha: „Esiteks tuleb realiseerida kõik ehituses olevad arendusprojektid, kokku 135 ühikut, oodatud kogutuluga ca 20 miljonit eurot. Loodud maapank võimaldab Eestis ja Bulgaarias täiendavalt ehitada ja müüa veel kuni 900 ühikut kortereid, ridaelamuid ja eramuid, kuid nende ehitust alustame vastavalt turukonjunktuurile aastatel 2019, 2020, 2021. Teiseks tuleb refinantseerida Madrid Blvd hoone pangalaen oluliselt soodsamatel tingimustel laenu vastu, hoida täituvust 100% juures ning hakata kaubandus- ja kontoripindadelt teenima stabiilset renditulu. Kolmandaks tuleb meie kaubamärgi alt osutatavad vahendus- ja hindamisteenused muuta grupi jaoks kasumlikuks. Ning neljandaks tuleb grupi üldkulu alla viia."

Ja ta lisas: "Ennustamata tulevikku, peame olema valmis ka selliseks perioodiks, mil uusarenduste finantseerimine, ehitus ja müük meie koduturgudel väheneb järsult. Arco Vara peab olema kasumlik isegi jääajal.“

Arco Vara kontoris Tallinnas.  Foto: Eiko Kink
Hetkel kuum