Äripäev • 28. oktoober 2018 kell 9:45

Investorite grupp võttis sihikule BMW ja BP kliimapoliitika

Inglise kirik näeb BP tegevuses silmakirjalikkust võitluses kliimamuutuste vastu.  Foto: SERGEI ILNITSKY, EPA

2 triljonit dollarit väärt olev investorite grupp heidab 55 Euroopa korporatsioonile ette võimalikku silmakirjalikkust selle osas, et kui avalikult toetatakse süsiniku jalajälje vähendamist, siis kulisside taga õõnestatakse võitlust kliimamuutuste vastu. Sihtmärkide seas on muu hulgas näiteks BMW ja BP, kirjutab Financial Times.

Investorite gruppi veavad Inglise kiriku pensioninõukogu ning Rootsi pensionifond AP7. Korporatsioonide käest nõutakse suuremat läbipaistvust. Inglise Kiriku pensioninõukogu liige Adam Matthews lausus, et teema tõstatus on ajendatud sellest, et kui suured firmad töötavad avalikult kooskõlas Pariisi kliimaleppe sihtidega, siis tihti tegutsetakse näiteks läbi kaubandusühingute vastupidiselt.

"Läbi kaubandusühingute üritatakse tihti segada võitlust kliimamuutuste vastu, näiteks üritades viivitada, blokeerida või lahjendada regulatsioone," sõnas Matthews.

Firmade välja valimiseks kasutati lobismimonitoorimist jälgivat InfluenceMap organisatsiooni, kes hindas ettevõtteid läbi selle, mis on nende üleüldine positsioon kliimapoliitikas, kui suur mõjukus on neil poliitikakujundajate seas ning kas kaubandusühingutes, kuhu kuulutakse rakendatakse sarnaseid kliimapoliitilisi positsioone, mida muidu avalikult välja öeldakse.

Hetkel kuum