Äripäev • 12. detsember 2018 kell 10:22

Annuse firma annab vanalinna valgustamiseks 800 000

Kinnisvaraärimees Toomas Annus kinnitas, et linnavalgustusse raha panustamise tagamõte on enda kinnisvaraarenduste külastajate heaolu.  Foto: Eiko Kink

Ärimees Toomas Annuse kinnisvarafirma Kapitel sõlmis Tallinna linnaga memorandumi, milles lubavad vanalinna müüride ja tornide fassaadivalgustuse rajamisse panustada 800 000 eurot. Ehitustööd teostab Merko Infra, kus Annus on samuti suurosanik.

„Kapitel valdab ja arendab hotelle, kaubanduskeskusi ja büroohooneid. Tallinna südalinna Nordic Hotel Forumi ja Tallink City Hoteli hotellis peatuvad sajad tuhanded turistid ning Viru Keskust külastatakse miljoneid kordi aastas, lisaks Tallinna olemasolevatele büroohoonetele on meil arenduses suur büroohoonete kompleks Liivalaia tänaval. Peale ärikeskkonna soovime aidata arendada ka avalikku linnaruumi, antud projekti puhul muuta Tallinna vanalinna atraktiivsemaks nii tallinlastele kui ka meie külalistele. Loodetavasti aitab uus valguslahendus meelitada siia enam turiste ja annab pimedal hooajal ka kohalikele veidi positiivseid emotsioone,“ ütles ASi Kapitel nõukogu esimees Toomas Annus linnavalitsuse pressiteates.

„Memorandumi kohaselt korraldab Kapitel vanalinna müüride ja tornide fassaadivalgustuse ehitamise ja rahastab ehitamist. Tallinn omalt poolt korraldab valgustuse toimimise, seadmete ja stendide hooldamise, remondi ja elektriga varustamise ning kannab sellega seonduvad kulud,“ ütles Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

Projekti raames saab kaasaegse fassaadivalgustuse üle 40 objekti, teiste seas Toompea loss, Paks Margareeta, Patkuli trepid, Kiek in de Kök ja Pikk Hermann. Valgusprojekti autor on Tallinna linna poolt 2017. aastal korraldatud ideekonkursi võitnud Soome ettevõtte Lighting Design Collective Oy ning ehitustööd teeb Merko Infra.

Ühes börsil noteeritud Merkoga Toomas Annuse firmale Riverito kuuluv kinnisvaraettevõtte Kapitel, endise nimega E.L.L Kinnisvara, teenis 2017. aasta konsolideeritud müügitulu 42 miljonit eurot ning puhaskasumit 27 miljonit eurot, ettevõtte varade turuväärtus on hinnanguliselt ligikaudu pool miljardit eurot.

Hetkel kuum