Äripäev • 20. detsember 2018 kell 11:26

Aivar Rehe lahkus Bigbankist

Eelmise aasta suvel Bigbanki nõunikuna tööle asunud Aivar Rehe lahkus eelmisel kuul ametist, kirjutab Postimees.

Danske Eesti filiaali pikalt juhtinud Aivar Rehe on nüüdseks lahkunud Bigbanki nõuniku kohalt.  Foto: Andres Haabu

Rehe, kes juhtis Sampo ja Danske Eesti haru kümme aastat ühtejärge ajal, mil sellest kujundati toru ida mitteresidentide rahaülekannetele lääne maksuparadiisidesse, on lahkunud Bigbanki nõuniku kohalt.

Bigbank ASi nõukogu esimees Parvel Pruunsild kinnitas infot. Tema sõnul lahkus Rehe ametist omal soovil. Küsimusele, kas lahkumine oli seotud Danskes toimunud rahapesu uurimisega, vastas Pruunsild, et absoluutselt mitte.

Pikemalt saab lugeda Postimehest.

2017. aasta suve algusest peale töötas Rehe Bigbanki nõunikuna. Jaanipäeva paiku kirjutas Eesti Ekspress, et Bigbanki uueks juhiks saab varasem Danske Banki Eesti filiaali juht Aivar Rehe, septembris aga teatas pank, et juhatuse esimehena hakkab tööle Sven Raba.

Bigbanki nõukogu esimees ja üks omanikke Parvel Pruunsild ütles siis: „Meil ei ole sellist plaani olnud, et võtame ühe mehe ja paneme tema pangajuhiks. Tulevikus võib juhtuda igasuguseid asju, 100 protsendilist plaani ei ole.“

Tõenäoliselt sai Rehele saatuslikuks kevadel avalikkuses lahvatanud ulatuslik rahapesuskandaal, spekuleeris meedia siis.

Kuni selle 2017. aasta kevadeni juhtis Rehe raskustes piimakontserni Tere, kuhu ta saadeti võlausaldajatest pankade ülesandel 2016. aasta oktoobris.

Hetkel kuum