Linda Eensaar • 20. mai 2019 kell 14:36

Holm panga tegevus on agressiivne, kuid ootuspärane

Holm Banki juht Indrek Julge selgitas, et Holm Bank jätkab endiselt ka Liisi kaubamärgi all järelmaksu, krediitkaardi ja väikelaenu pakkumist.  Foto: Liis Treimann

Aprillis tegevusloa saanud Holm Bank AS pakub tähtajalist hoiust intressimääraga 2,5 protsenti aastas, mis on Eesti turul kõige suurem pakkumine, kuid konkurendid ohtu ei näe.

"Selline intressimäär on selgelt kõige agressiivsem pakkumine turul, mille mõju on küll raske praegu hinnata," ütles InBanki tegevjuht Margus Kastein. "Kliendil tuleb ju peale võimaliku tulu hinnata ka riski. Teisisõnu, kas seda panka hakatakse usaldama."

Ta selgitas, et hoiuste head intressid on pankade põhiline meetod, et kodumaist kapitali kaasata.

Kastein kinnitas, et nemadki hoiavad Holm Bankil silma peal, kuid on seejuures enesekindlad, sest InBankil läheb tema hinnangul hästi. "Üldiselt on selline konkurents meile kasulik ja me tunnustame seda," ütles Kastein. InBanki tähtajalise hoiuse intressimäär on 2 protsenti aastas.

Ühe teenuse pank

Coop panga juhatuse liige Hans Pajoma ei usu, et Holmi hea intress nende tegevust mõjutaks. "Siinkohal tuleb silmas pidada, et Holm pank on sisuliselt ühe teenuse pank," ütles ta. "Neil on seal tähtajaline hoiustoode. Meil on lisaks ka näiteks arveldustoode. Nii et otsejoones me kaasa jooksma ei hakka, sest meil on hoopis arveldustingimused need, mis on turu parimad," andis Pajoma oma hinnangu.

Paljoma ütles, et niimoodi peabki igaüks sellel väikesel turul omale niši leidma ja seda täitma. Coop panga tähtajalise hoiuse intressimäär on samuti 2 protsenti aastas.

Lõputult kõrge intressimäär ei kesta

BigBanki juhatuse liige Martin Länts on veendunud, et sellise kõrge intressi juures ei ole midagi imestada, kuivõrd tegu on uue pangaga. "See viitab tõesti turuletulija esmasele raha kaasamisele," märkis ta. Ta avaldas lootust, et see toob konkurendile mõned kliendid. "Aga vaevalt, et seda raha sadades miljonites kaasatakse," nentis ta.

Länts ütles, et ilmselt jääb Holm Banki hoiuste intressimäär jääb edaspidigi kõrgemaks, aga mitte nii kõrgeks. "Kümne miljoni kättesaamine, pärast mida nad pidid intressimäära üle vaatama, ei ole võimatu ja kauge missioon, nii et vaatame," rääkis Länts, et sõnumi edastamiseks ja reklaamiks oli Holm Banki kampaania loogiline ja ootuspärane.

BigBanki tähtajalise intressimäär on 2 protsenti nelja aasta peale.

Esimese kümne miljonini

Holm Banki juht Indrek Julge ütles, et eraisikud saavad Holmi paigutada oma raha alates kolmest kuust kuni viie aastani. Justnimelt sellise tähtajalise hoiuse intressimäär 2,5% aastas kehtib kuni 10 miljoni euro kaasamiseni.

Holm Bank on esimene krediidiasutus Eestis, millele on tegevusloa andnud Euroopa Keskpank. Pangana on Holm Banki hoiused koos intressidega kliendi kohta kuni 100 000 euro ulatuses riiklikult tagatud.

Eesti kapitalil põhineva Haapsalu perepanga Holm eelkäijaks on Liisi järelmaksu pakkuv 23aastase ajalooga Koduliising AS, millel on 1100 partnerit enam kui 2000 müügikohaga ning läbi aegade üle 350 000 kliendi.

Holm Bank ASi juhatuse esimees on Indrek Julge ning juhatuse liikmed Arne Veske ja Kerstin Loss.

Nõukogu esimees on Kaido Veske ja nõukogu liikmed Kelly Veske, Reimo Hammerberg, Ruslan Mahhov, Pärt Kivaste.

Holm Bank ASis omavad olulist osalust Liisi Valdus OÜ ja Arne Veske.

Hetkel kuum