Võru mööblitootja lühendas töönädalat ja koondas töötajaid
Mööblitootja Wermo koondas ca 10% töötajatest ning vähendas ka renditööjõudu, et raske periood üle elada. Mööblitootjate olukord on majanduskriisis nigel ja töö kaotavad paljud inimesed.
Mööblitööstuses on karmid ajad, kulude kärpimisest pääsevad vähesed.
Foto: Andras Kralla
Wermo müügijuht Peeter Kuum tõdes, et nad on koondanud 7-10 inimest. Samuti on nad üle läinud neljapäevasele töönädalale, et energiat säästa. „Küll pikema tööpäevaga, aga neli päeva, et hoida energiakulusid kontrolli all," ütles Kuum.
Mööblitootja Standard saatis töötukassale kollektiivse koondamise teise teate, mille järgi on koondatavate arv suurenenud 163 töötajani. Eelmise teate järgi pidi töö kaotama 53 inimest.
Teisipäeval suurest koondamisest teatanud Standardi omanik Enn Veskimägi ütles Tööstusuudistele, et ettevõte tegi vea, kui vahetas aprillis juhid välja.
Enamiku oma töötajatest koondava mööblitootja Standardi lootus teadmata aja pärast tehas uuesti avada näib meeletult keerukas, rääkisid Äripäeva ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”.
Mööblifirmade raskused ähvardavad kaasa kiskuda ka spoonitootjad
Laual on koondamised ja lühendatud töönädal, tõdevad Standardi koondamise ja tootmise seiskamise valguses teised mööblitootjad, kelle raskused panevad keerulisse seisu ka nendega seotud tootmised.
Juba aasta lõpus ettevõtetele avanev digivärav pakub kauaoodatud lahendusi ühtsel riigiametite platvormil. Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtja digivärava projektijuht Anneli Sander on seda meelt, et tulevikus saab pea kogu suhtlemine riigiga käia läbi selle.