Euroopa Komisjonil on Eestile kamaluga etteheiteid. Foto: Raul Mee
Sel teemal sai Eesti kirja ka 2020. aasta oktoobris, meiega koos ka Poola ja Soome, millele riigid ka vastasid. Nüüd on Euroopa Komisjon leidnud lisaks ametlikes kirjades juba loetletud probleemidele täiendavaid ülevõtmisega seotud küsimusi, seisab teates.
Eestist ida suunas lahkujatelt piiriületuse järjekorra broneerimise ning ootealas passimise eest tasu nõudmine ei ole Euroopa Komisjoni hinnangul Schengeni piirieeskirjadega kooskõlas.
Natura 2000 kaitsealadel metsaraiumise lubamine ilma selle mõjusid hindamata on Euroopa Komisjoni hinnangul väärt rikkumismenetlust, looduskaitsjad kutsuvad üles selleks ajaks kõigi kaitsealade raielubade peatamisele.
Natura kaitsealade metsade raiumise vähese hindamise eest avas Euroopa Komisjoni rikkumismenetluse Eesti vastu, vastusena lubab ministeerium seaduseid pisut kõpitseda.
Tootjate vankumatu vastuseis pani keskkonnaministeeriumi senistest jäätmereformi kavadest loobuma, prügitrahvi vältimiseks ostetakse viis aastat lisaaega ringlusse võetavate jäätmete arvutamismetoodika muudatusega.
Transpordisektoris on energiasääst ja keskkonnamõju üha enam fookuses. Surve on järk-järgult sõiduvahendeid välja vahetada keskkonnasõbralikemate vastu, ent üleminekuajal on tarvis alternatiive. Neste lahendus on taastuvtoorainest vedelkütus, mida toodetakse jäätmetest ja jääkidest ning mille kasutamine säästab keskkonda.