Tartu saunakerisetootja HUUM viib pea kolmandiku tootmisest sõjas olevasse Ukrainasse. Ettevõtte juhi Siim Nellise sõnul aitab ukrainlasi kõige rohkem see, kui neil on tööd.
"Lasketiirust on ikka abi ka," ütleb Eesti suursaadik Ukrainas Kaimo Kuusk, kui on kinni keevitanud kaks metallplaati. Tehase omanikult Roman Kazankolt teenib ta välja igatahes kõva kiituse – algaja kohta kindel käsi, suursaadikule on tööd küll, kui tollel suvel lähetus otsa saab.
Kuid veelgi enam on selle töö järele janunenud kohalikud mehed. Keevitaja Vitali tõdeb koos tehasejuht Romaniga, et tõepoolest, molodets, kuid tegelikult on tal hea meel, et kohalikel lõpuks tööd on.
"Oli ikka aegasid, kus tööd polnud üldse. Kui see koostöö püsib, siis on asjad hästi ja tööd jagub pikemakski," ütleb Vitali, kes töötab selles Kiievi äärelinnas asuvas tehases.
Nellis: tulime siia ikkagi äri tegema
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eelmine kord olid põgenikud, kes liikusid püsivalt ühest kohast teise, nüüd on näha, et emad lastega tulevad Poolast Kiievisse oma meeste juurde, rääkis Ukrainas viibiv Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik.
Eesti ettevõtjate reis Ukrainasse oli üks esimesi, kui mitte päris esimene ärivisiit riiki pärast sõja puhkemist. Kohtumised ametnike ja ärimeestega Kiievis näitasid, et investeeringutest Ukrainasse pole vara rääkida.
Internetiühenduse olulisust on raske üle hinnata – see on nüüdseks nagu enamiku ettevõtete selgroog. Ühenduse tõrkumine võib töö täiesti seisata ning tuua kaasa tuhandeid või isegi kümneid tuhandeid kahju. See mõjutab tööviljakust, küberturvalisust, kliendikogemust, töötajate rahulolu – ning võib hakata pärssima isegi ettevõtte arengut.