Ettevõtjate arvu kasv kompenseerib palgatöö vähenemist
Eestis tööga hõivatute arv on väga lähedal 2023. aasta alguse tipule, sest kuigi palgatöötajaid on viimase aastaga vähemaks jäänud, on ettevõtjate arv suurenenud.
Kolmandatest riikidest töötajate sisserände piirarv võiks lähiajal kasvada kuni kolm korda ning valitsusliikmed on selle käikuminemises ka üsna optimistlikud, täit kokkulepet koalitsioonipartnerite vahel sellegipoolest veel ei ole.
Riigihangetes saab praegugi inimestele viisaka töötasu maksmist nõuda, ent isegi kui niisugused nõuded leiavad tee tingimustesse, jäävad need tihtipeale vaid paberile pandud õilsateks eesmärkideks, kirjutab vandeadvokaat Kristina Laarmaa advokaadibüroost Laarmaa.
Rahvusvaheliste indeksite järgi vabaduselt maailma esirinnas sammuv Eesti seisab tõsiste väljakutsete ees: kätte võidetud vabaduste ja demokraatia eest tuleb seista iga päev. Võti pole mitte valitsuse varnas, vaid iga kodaniku enda taskus, tõdevad endine riigipea Kersti Kaljulaid ja advokaadibüroo Sorainen partner Allar Jõks saates „Soraineni sagedus“.