Savisaar tegi Rõivale pähe

ÄP valimispäevik  Foto: Anti Veermaa

Edgar Savisaare ja Taavi Rõiva tänases Vikerraadio debatis haaras initsiatiivi Savisaar, Rõivas jäi abituks.

Kui eelmises raadiodebatis jättis Savisaar poolsegase mulje ja ajas kohati täiesti seosetut juttu, siis tänaseks oli toimunud tema väljendusoskuse imeline paranemine. Savisaar oli hiilgavas vormis ja ületas Rõivast nii reageerimise kiiruse kui ka argumentatsiooni poolest. Hoolimata klassikaliste demagoogiavõtete kasutamisest jättis ta hulga sidusama, julgema ja veenvama mulje kui Rõivas. Savisaar ründas mõnuga, tabades nii mitutki õrna kohta. Rõivas jäi selgelt alla.

Erakondade rahastamisskandaalid, millest saade algas, on valusad nii Reformierakonnale kui Keskerakonnale. See oli teema, millest kumbki ei suutnud lahti lasta. Kahjuks jättis Rõivas täiesti kasutamata oma võimaluse välja öelda, mida Reformierakond on rahastamisskandaalist õppinud. Tuleb siis järeldada, et mitte midagi. Savisaar jättis vastamata mitu teist küsimust, aga Rõiva abitus musta raha teema käsitlemisel on andestamatu.

Muidugi polnud sedasorti debatt Savisaare poolt aus mäng ja siiras debatt. Kaugel sellest. Aga ta nautis mängu. Rõiva reageerimiskiirus ja teravus jättis aga selgelt soovida, ta ei nautinud mängu ja jäi kaotajaks.

Absoluutselt suurepärase ja sümpaatse etteaste tegi saatejuht Arp Müller. Sedavõrd kindlakäeliselt juhtida nii raskeid saatekülalisi on imetlusväärne saavutus. 

Hetkel kuum