Tõnu Vanajuur • 20. august 2016 kell 5:37

Jah, just sellist Eestit ma tahan

Eesti lipp  Foto: Raul Mee

25 aastat taasiseseisvust. Jah, just sellist Eestit ma tahan, kirjutab Danske Banki ettevõtete panganduse divisjoni direktor Tõnu Vanajuur FBs.

On diskussiooni ja kogukondlikku õhinapõhist ühistegemist. Ettevõtlikust, uudishimu ja teotahet. Naisi ja mehi, kes mõtlevad ning tegutsevad suurelt. Globaalselt, kui tahad. Oskus teha lihtsaid asju väärtuslikeks ja keerulisi asju lihtsaiks.

On elitaarset kõrgkultuuri ning laiatarbelist meelelahutust. Kasvav toidu-ja joogikultuur. Tärganud merekultuur. Kõrgtasemel sportlased. Omakeelne kino ja teater. Edasikanduv mälu ning uueks kasvav esivanemate pärand. Võime enda üle naerda. Laul.

On tahet näha maailma, kogeda uut ja huvitavat ning siia naasta. Tuua kaasa seda head, mida maailmal meile pakkuda on. Inimesi ja maitseid. Kogemusi ning igatsust. Õpihimu ja jagamissoovi.On vabadus ja oma riik. Õigus olla eksiarvamusel ning seda kuulutada. Võimalus ennast teostada olenemata rahvusest, soost või usutunnistusest. Olla kaitstud ning mitte tunda hirmu.

Vastutusvõimet ning soovi edasi kasvada. Ausust ning meile omast otsekohesust. Meelekindlust ja kaitsetahet. Oma mets ja meri. Oma linnud ja loomad.

On märkamist ning hoolivust. Soov toetada ja olla abiks. Minu on muutumas meieks. On õigus olla armastatud vaatamata soole ja eelistustele. Võimet hoolitseda nende eest, kes seda ise ei jaksa. Tahet hoida ilusat.

On eestimaalased, kellele olenemata keeles, kultuuritaustast või nahavärvist on see maatükk ühtemoodi kallis. 

Aitäh teile kõigile olemasolemise eest!

Allikas: Facebooki postitus

Hetkel kuum