
- Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Sirje Potisepp.
- Foto: Raul Mee
Kui toiduainetööstusel tervikuna jäi toodangumaht 2021. aastal võrreldavaks eelneva aastaga, siis müügitulu kasv tulenes eelkõige toodangu kallinemisest. Toiduainetööstuse kogukasum 2021. aastal oli 72,3 miljonit eurot, vähenedes aastaga 9,2%. Võrreldes töötleva tööstusega langes meie kasumlikkus tervikuna ligi 50% peale üldnäitajast, olles 2021. aasta IV kvartalis ainult 2,4% müügitulust. Ja see kõik oli enne sõda algust ja enne energiakandjate hüppelist hinnakasvu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Balsnacki juhatuse liige ja arendusjuht Reigo Rusing peab iga kuu vestlust kellegagi, kes soovib müüa oma äri või teha koostööd.
Suuremad ettevõtted, kes elektri universaalteenusega liituda ei saa, peaksid investeerima energiatõhususse ja tarbimise juhtimisse, rääkis majandus- ja taristuminister Riina Sikkut.
Päikeseenergia tootmise hoogsa lisandumise tulemusena on energiaturul tekkinud olukord, kus päikesepaisteliste ilmadega langevad elektrihinnad sageli nullilähedaseks või lausa negatiivseks. Seetõttu on viimastel aastatel päikeseparkide investeeringute tasuvus oluliselt vähenenud. See valmistab enim probleeme päikeseparkidele, mille kõrval puudub tarbimine või salvestuslahendus.