Jaanus Laugus • 27. aprill 2014 kell 4:31

Telekavva rohkem rahvasporti

Rahvusringhäälingu hiljutise tüli ajal muu hulgas välja pakutud eraldi spordikanalit Eesti telemaastikul vaja pole. Küll aga võiks spordisaadete ulatus olla laiem ja hõlmata rohkem alasid, just põimituna tavaprogrammi filmide, seriaalide ja uudiste vahele, pakub välja Kinnisvarabüroo Uus Maa OÜ juhatuse esimees Jaanus Laugus.

Seejuures tuleks propageerida rohkem rahvaspordiüritusi. Hommikuse seebika või multika asemel võiks vaatamiseks olla hoopis näiteks ülevaade rullituuri järjekordsest etapist, kus ligi 500 spordilembelist inimest, sh lapsed ja vanurid, kiirrulluisutamises enda võimeid proovile panevad.

See oleks hea eeskuju aina mugavamaks muutuvatele ning tele- või arvutiekraanidesse klammerdunud lastele ja ka täiskasvanutele. Annab inspiratsiooni ja kutsub inimesi oma tervise eest hoolitsema, võimekust proovile panema.

Suusatamise rahvaüritustest on teles ainult Tartu maraton, samas on meil ka kogu talve hõlmav sari olemas, kus tuhatkond tublit ja eeskujulikku rahvasportlast stardis. Hea, et vähemalt rattakrossisarjast on köitvaid ja inspireerivaid ülevaatesaateid olnud. Eestis peetavatest maanteerattavõistlustest pole aga teles üldse ülevaadet, ehkki sealgi on mitu tugevat sarja suve jooksul. Küllap mõjub seegi, et spordikommentaatorid ja -toimetajad keskenduvad oma lemmikaladele ning nendest on ka ülekandeid ja uudiseid enam.

Ilmselt spordialaliitude peale ülekannete finantseerimise osas lootma jääda ei saa. Ikka riik ja kohalik omavalitsus on need, kes sellistes asjades oma õla peaksid alla panema ja maksumaksja raha rahva tervise edendamisse ja terviseprobleemide ennetamisse suunama. Kui inimesed on sportlikud, siis vähenevad ka haiglaravi vajavate patsientide järjekorrad.

Hetkel kuum