Rainer Saad • 6. juuli 2015 kell 9:44

Europarlamendi juht: Kreeka vajab humanitaarabi

Euroopa parlamendi president Martin Schulz  Foto: EPA

Euroopa parlamendi president Martin Schulz ütles, et Kreeka olukord on praegu väga keeruline ning Euroopa peaks arutama Kreekale humanitaarabi andmist.

Schulz ütles, et Kreeka endise rahandusministri Yanis Varoufakise lubadus avada pangad 1-2 päeva jooksul on väga keeruline ja ohtlik. Samuti usub Schulz, et Kreeka vajab humanitaarabi.

Eilsel referendumil ütlesid kreeklased kindla „ei“ kasinusmeetmetele, paludes sellega oma valitsusel lükata tagasi kreeditoride pakkumine, mis oleks tähendanud maksutõusu ja uusi kärpemeetmeid.

Kreeka elanik ja nelja lapse ema Nektaria Pateraki, kes teenib kuus 1000 eurot, ütles CNBC-le, et kardab oma tuleviku pärast. Tal on küll töökoht olemas ning säästud pangas, kuid ta ei tea, kuna või kuidas neid sääste sealt kätte võiks saada.

„Asi ei ole ainult minus, vaid ka mu lastes. Võib-olla saame päevas kulutada ainult 15-20 eurot ja sinna sisse oleks arvestatud ka toit ja bensiin. Kui pangad kokku kukuvad, tahan olla kindel, et mul siiski on mingi raha olemas,“ ütles Pateraki. „Meie elud on rikutud ja seda ei saa parandada.“

Hetkel kuum