Pille Ivask • 28. september 2015 kell 5:00

Volkswageni uus juht alustab ümberkorraldustega

Volkswageni uus juht Matthias Müller  Foto: epa

Reedel Volkswageni uueks juhiks valitud Matthias Müller plaanib ettevõttes tehtavate muudatustega alustada nii pea kui võimalik, vahendab Bloomberg.

Kuigi ettevõte plaanis algselt Müllerile sisseelamisaega anda, lükkas too pakkumise tagasi ning tahab kiirelt reforme tegema hakata, rääkis Bloombergile asjaga lähemalt kursis olev isik.

Endine Porsche juht, 62aastane Müller on lubanud, et püüab anda endast parima, et puhastada Volkswageni rikutud mainet. Lisaks vajab Volkswagen asjaosaliste sõnul uuenduskuuri ettevõtte kultuuris, kuna praegune kriis kujutavat endast moraalset katastroofi.

Esimesed vangerdused on ettevõtte sees juba ka toimunud: ettevõttest on lahkunud mitu töötajat. Ettevõtte müügijuht Christian Klingler lahkub ettevõttest seetõttu, et uus strateegia ei lähe tema nägemustega kokku. Tema asemele tuleb Seati juht Jürgen Stackmann.

Mülleri endise positsiooni Porsches võtab üle aga kuulduste kohaselt 47aastane Oliver Blume, kes töötas varem Porsches tootmisjuhina.

Volkswageni skandaal lahvatas veidi rohkem kui nädal aega tagasi, kui USA keskkonnaamet leidis, et ettevõte on petnud õhusaastetestide tulemusi, kasutades selleks spetsiaalset tarkvara. 

Hetkel kuum