Kadi Neemre • 21 märts 2016

Börs: nädal algas tagasihoidliku tõusuga

Foto: EPA

USA börsil oli täna vaikne päev ning turud sulgusid tagasihoidliku tõusuga. Edukaimad olid täna telekommunikatsiooni ja tervishoiusektori aktsiad.

Telekommunikatsiooni ja tervishoiusektori aktsiad olid S&P 500 edenejate esirinnas, suurimad kukkujad olid aga materjali- ja energiasektori aktsiad.

Boeing ja Nike panustasid enim Dow Jonesi kasvu.

Chevron, Goldman Sachs ja Walt Disney olid aga indeksi suurimad kukkujad.

Nasdaqi edukaimad ettevõtted olid täna Gilead Sciences ja Microsoft.

Apple kasvas korraks enam kui 0,5%, lõpetades päeva siiski väikeses languses. Ettevõte tutvustas täna oma tooteüritusel uut 4 tollise ekraaniga iPhone’i.

Valeant Pharmaceuticals sulgus 7,4% tõusuga peale uudist, mille kohaselt ettevõtte tegevjuht Mike Pearson astub tagasi. Ettevõtte aktsia väärtus on võrreldes eelmise aastaga jätkuvalt 70% madalam.

Majandusuudiste poole pealt kukkus USA elamuturu kinnisvaramüük veebruaris 7,1% ehk madalaimale tasemele alates novembrist.

Moody’s ökonomist John Lonski märkis, et kinnisvara andmed viitavad sellele, et USA majandus jätkab tagasihoidlikul määral kasvamist.

“Hoiatus seisneb selles, et USA majandus ei ole nii tugev, kui võiks arvata hiljutiste tööturu andmete põhjal,” sõnas ta.

Peale oodatust kehvemaid kinnisvaraturu andmeid alandas Goldman Sachs oma esimese kvartali SKP prognoosi 2,3%-le.

Richmondi Föderaalreservi president Jeffrey Lacker sõnas täna, et USA inflatsioonitaseme tõus kiireneb tõenäoliselt lähiaastatel ning liigub Föderaalreservi 2% sihi suunas.

Atlanta Fedi president Dennis Lockhart märkis oma tänases kõnes, et intressimäära võidakse tõsta juba järgmisel kuul.

Kullafutuurid kukkusid 10,10 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1244,20 dollarit.

USA toornafta aprilli futuurid kasvasid 47 senti ehk 1,19%, barreli hinnaks kujunes 39,91 dollarit.

Dow Jones lõpetas päeva 0,12% tõusuga ning sulgus 17623,87 punktil. S&P 500 sulgus 0,10% tõusuga 2051,60 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,28% tõusuga 4808,87 punktil.

 

Hetkel kuum