Juhan Lang • 20. aprill 2016 kell 8:42

Heinekeni tulemused lõid pahviks

Heineken üllatas analüütikuid võimsa müügikasvuga.  Foto: EPA

Heinekeni müük ületas tänu Aasia ja Ladina-Ameerika nõudluse kasvule üle kahe korra analüütikute ootusi.

Hollandi õllefirma aktsia kerkis vahetult pärast tulemuste avaldamist pea 5% ning nüüdseks on tõus taandunud paarile protsendile. Õllemüük kasvas maailma suuruselt kolmanda pruulija teatel 7% võrra, samal ajal kui analüütikud ootasid 2,4% suurust kasvu.

Müügitulemuses ei kajastu ülevõtmis- ega müügitehingud ning valuutakõikumised. Börsifirma kasum langes mullusega võrreldes 54% võrra, 265 miljonile eurole – suure languse põhjus on mullune 379 miljoni euro suurune võit Mehhiko pakendiettevõtte Empaque'i müügist.

Mirabaudi analüütik Jonathan Fyfe hindas Heinekeni tulemusi väga heaks ning tema hinnangul viitavad esimese kvartali tulemused ettevõtte soodsale turupositsioonile kogu Ameerika regioonis, tõstes esile ka õllletöösturi tugevat äri Aasias.

Üllatus on seda suurem, et viimase kümne aasta jooksul ei ole Heinekeni käive jäänud analüütikute konsensuse raamidest välja üle 1,5 protsendipuntki võrra, kirjutas Bloomberg.

Aasia ja Vaikse ookeani regioonis kasvas Heinekeni müük 23% võrra eeskätt tänu Vietnami ja Hiina uusaastapidustustele. Kasv oli pea viis korda kiirem kui analüütikute 4,5% suurune mediaanootus.

Vaatamata mõningasele nõrkusele arenevatel turgudel, ootab Heineken tänavu mullusest tugevamat müügi ja kasumi kasvu.

Hetkel kuum