Juhan Lang • 22. juuli 2016 kell 11:00

Strateegid: Türgi aktsiaid ähvardab putiniseerumise risk

Türgi president Recep Tayyip Erdogan (paremal) vestlemas Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.  Foto: EPA

Arenevatele turgudele keskendunud analüüsimaja Ecstrat strateegid hoiatavad Türgi aktsiatesse investeerimisel riiki ähvardava putiniseerumise riski eest.

Nimelt on strateegide hinnangul reedel nurjunud riigipöördekatse järel oma võimu kindlustamiseks tohutu kättemaksuaktsiooniga alustanud Türgi presidendil Recep Tayyip Erdoganil palju sarnaseid jooni oma Venemaa ametivenna Vladimir Putiniga.

Nende hinnangul kogub Türgi poliitilist ja majanduslikku süsteemi ohustav putiniseerumine üha hoogu ning seda iseloomustab karmikäelisem juhtimine ja aina mustemad väljavaated õigusriigi põhimõtetele ning seal tegutsevatele äridele.

Ecstrati muret kinnitas ka Londonis tegutseva Algebris Investmentsi makrostrateegiate juht Alberto Gallo. „Pikemas perspektiivis näeme me selle riigi putiniseerumist,“ ütles ta täna hommikul Bloomberg TV-le antud intervjuus.

Potentsiaalselt võib strateegide hinnangul kasvav putiniseerumine kaasa tuua väiksemate võimule lähedal seisvate huvigruppide soosimise, äriühingu üldjuhtimise põhimõtete (Corporate Governance) ja väikeaktsionäride õiguste eiramise ning aktsiaturu väiksema tootluse.

Täna on Isanbuli börs kerkinud ligi 0,1% võrra. Alates reedel toimunud riigipöördekatsest on sealne börsiindeks kukkunud ligi 13,5% võrra.

Hetkel kuum