Kadi Neemre • 2. august 2016 kell 18:27

Reedene tööraport määrab turgude kursi augustis

Foto: EPA

Eelseisvad presidendivalimised hakkavad augustis tõenäoliselt veelgi enam turge mõjutama, kuid olulisim suunanäitaja augustis on reedel ilmuv tööraport.

Raportil on turgude jaoks oluline roll, kuna eelmise nädala pettumust valmistanud teise kvartali SKP kasv saatis segaseid signaale USA majanduskasvu kohta.

Järgmiste nädalate olulisim raport on tööraport, mis võib kinnitada, et USA majandus on hea tervise juures ning toetaks omakorda Föderaalreservi soovi tõsta intressimäärasid pigem varem kui hiljem.

“Viimasel kuul oleme me näinud märkimisväärset edenemist töökohtade osas,” sõnas Barclays analüütik Andres Jaime.

“Selleks, et september oleks taas laual, peab reedel ilmuva raporti kohaselt olema kolme kuu töökohtade kasvutrend üle 150 000.”

Juuni tööhõiveraport oli üllatavalt tugev, kuid maikuu raport hoidis Föderaalreservi osaliselt  tagasi tõstmaks juunis intressimäärasid.

Oma juulikuises avalduses rõhutas keskpank küll tööturu tugevust, kuid jättis siiski intressimäärad muutmata ning ei viidanud ka võimalikule järgmisele intressimäärade tõstmise ajale.

Turud on praegusel hetkel aga oma tähelepanu koondanud kasumitele, kuid reedese tööraporti ilmumise ajaks on enam kui 80% S&P 500 ettevõtet avaldanud oma kasumiraportid.

Turud võivad analüütikute sõnul peagi veelgi volatiilsemaks muutuda seoses eelseisvate, novembris toimuvate presidendivalimistega. Võitlus presidendi ametikoha pärast käib demokraatide esindaja Hillary Clintoni ning vabariiklasest kandidaadi Donald Trumpi vahel.

 

 

Hetkel kuum