Pille Ivask • 9. august 2016 kell 5:30

Nafta hind langes

Nafta hind langes  Foto: EPA

Nafta hind langes, kuna naftaturul on ikka veel ületootmine ning investorid ei usu, et naftariigid võiksid jõuda tootmismahtude vähendamises kokkuleppele.

Venezuela naftaminister Eulogio del Pino ütles eile, et kohtumine OPECisse kuuluvate ja organisatsiooni mittekuuluvate riikide vahel võib toimuda juba lähinädalail, vahendab Reuters.

Mõni OPECi ametnik on öelnud, et järgmisel kuul toimuval kohtumisel võidakse arutada taas nafta tootmismahtude külmutamist. Samas on näiteks OPECisse mitte kuuluv naftatootja Venemaa teada andnud, et ei ole huvitatud praeguste tootmismahtude säilitamisest ega soovi seada toodangule piiranguid.

Naftaanalüütik Kaname Gokon lausus, et kuna nafta hind on tõusnud, siis suure tõenäosusega mingit kokkulepet kohtumisel ei saavutata. “Näib, et Venemaa püüab OPECist distantsi hoida,” lisas ta.

Brenti naftabarreli hind  liigub praegu 45 dollari piirimail. Brenti hind langes juulis enam kui 15% võrra, ent on augustis 6% jagu kerkinud. WTI tootnafta hind liigub 42 dollari piirimail.

Hetkel kuum