Pille Ivask • 6. september 2016 kell 10:50

Vabandus pani Sports Directi aktsia rallima

Sports Direct  Foto: epa

Sports Direct palus oma seniste eksimuste pärast vabandust ning lubas töötajate töötingimusi parandada, vahendab MarketWatch.

Selgus, et üksnes vabandusest piisas, et ettevõtte aktsia 6% jagu tõuseks, kirjutab MarketWatch.

Sports Directi puhul on märgatud tõsiseid puudujääke Derbyshire’i laos, mille eest ettevõtte juhtkond ka vabandust palus. Ettevõtte teatel on nad otsustanud loobuda nii-öelda kuue rikkumise süsteemist ehk sellest, et töötaja lastakse pärast kuuendat rikkumist lahti. Üheks rikkumiseks peeti muuseas varem ka seda, et töötaja käib liiga sageli tualetis.

Teise uuendusena pakutakse töölistele võimalus sõlmida nii-öelda null-tunni leping, mis sätestab, et töötaja pole kohustatud iga päev töötama kindla arvu töötunde, ning annab seega talle graafikut tehes suurema paindlikkuse. Soovi korral saavad töötajad sõlmida aga ka 12 tunni lepingu ehk tööpäevad on fikseeritult 12tunnised, kirjutab Financial Times.

Ühtlasi teatas Sports Direct, et viib oma ladudes ja poodides läbi põhjaliku analüüsi, kuidas võiks töötingimusi paremaks muuta.

Briti meedias on Sports Directi töötingimusi nimetatud viktoriaanlikeks ning rõhutatud, et ettevõte on eriti halb näide selle kohta, kuidas ekspluateerida töölisi, et maksimeerida oma kasumit.

Ettevõtte juht Mike Ashley on sattunud kriitika turmtule alla, kuna mees väidab, et külastab ettevõtte ladusid kord nädalas, kuid pole teadlik seal valitsevatest halbadest töötingimustest.

Hetkel kuum