Lennukitootja Boeing analüüsist selgub, et Hiina plaanib panustada nii sise- kui välisturismi ning selleks ostavad Hiina lennufirmad järgneva 20 aasta jooksul triljoni dollari väärtuses lennukeid.
- Boeing 747 Frankfurdi lennujaamas. Foto: epa
Boeingu prognoosi kohaselt ostavad Hiina lennufirmad kokku 6810 lennukit. Ühtlasi tähendab see, et Boeing on oma prognoosi kergitanud: eelmisel aastal oodati, et aastaks 2036 on soetatud 6330 lennukit.
“Meile annab Hiina turult positiivse signaali just see, et riigis tugevneb keskklass, samuti on muudetud viisapoliitikat,” kommenteeris Boeingu liinilendude turundusosakonna president Randy Tinseth ja lisas, et ühtlasi prognoosib Boeing lennuliikluse kasvu 6,4% võrra.
Boeing on üks väheseid lennufirmasid, kes Hiina turu osas positiivset meelt ilmutab. Boeingu üks juhte ütles augustis, et lennukitootja ei näe praegu küll Hiina nõudluse langust.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.