Mait Kraun • 18. oktoober 2016 kell 16:59

Venezuela naftagiganti ähvardab pankrot

PDVSA  Foto: EPA

Venezuela kontrolli all olev naftafirma, mis toob riigile ka kõige rohkem raha sisse, on hoiatanud, et pankrot võidakse välja kuulutada juba järgmisel nädalal, vahendab CNN Money.

Petroleos de Venezuela (PDVSA) ei jõudnud investoritega võlatähtaegade pikendamisel kokkuleppele. Ettevõte teatas, et pikendab tähtaegu juba kolmandat korda, et investorid saaksid reedeks oma nõusoleku anda. Nüüd andis naftafirma mõista, et olukord võib järsult halveneda.

„Kui me investoritega kokkuleppele ei jõua, siis on ettevõttel edaspidiseid võlamakseid raske teha,“ ütles Petroleos de Venezuela esmaspäeva õhtul.

PDVSA peab 28. oktoobriks võlausaldajatele ära maksma 1,6 miljardit dollarit. 2. novembril tuleb maksta veel 2,9 miljardit dollarit.

Ei ole veel teada, kas PDVSA võiks tegelikult ka pankroti minna. Võimalik, et ettevõte tahab kokkuleppe sõlmimiseks võlausaldajaid survestada.

„Ma ei usu, et nad valmistuvad pankrotiks. Ma arvan, et tegemist on ähvardusega. Mure on aga selles, et nad sellest üldse praegu räägivad,“ ütles investeerimisfirma Nomura Holdingsi fikseeritud sissetulekuga varade strateegia juht Siobhan Morden.

 

Hetkel kuum