Pille Ivask • 8. november 2016 kell 7:22

LHV alustab passiivsete pensionifondidega

LHV Pank  Foto: Eiko Kink

LHV Varahaldus pakub alates sellest nädalast aktiivselt juhitud pensionifondide kõrval kahte uut, passiivselt juhitud pensionifondi, seisab börsiteates.

Passiivsete fondide LHV Pensionifond Indeks ja LHV Pensionifond Indeks Pluss peamine omadus on see, et aktiivset varade juhtimist neis ei toimu. Fondid on pidevalt turgudele investeeritud ja nende tootlus järgib globaalsete turgude liikumisi. Fondidel puudub osakute tagasivõtmistasu ja haldustasu on 0,39% aastas.

LHV Varahalduse juhatuse liikme ja passiivsete fondide fondijuhi Joel Kukemelki sõnul on mõlema pensionifondi investeeringute portfell jaotatud mitmekesiselt, globaalseid indekseid järgivatesse likviidsetesse investeerimisfondidesse. "Fondide investeeringute struktuuri koostades pidasime oluliseks vältida soovimatut vastaspooltega seotud riski, sellepärast ei investeeri meie fondid tuletisinstrumentidega loodud fondidesse," selgitas Kukemelk.

II samba fond LHV Pensionifond Indeks investeerib kuni 75% varadest aktsiafondidesse ja ülejäänud varad paigutatakse kinnisvarafondidesse. III samba Indeks Pluss kogu fondi vara on aktsiariskiga. Võlakirjadesse LHV passiivsed pensionifondid ei investeeri. Investeeringud aktsiatesse investeerivatesse fondidesse jagunevad kolme turuliigi vahel – arenenud turud, arenevad turud ja piiriturud – vastavalt nende ligilähedasele osatähtsusele maailma sisemajanduse koguproduktis.

Kellele passiivne fond sobib?

"LHV investeerimisfilosoofia järgi on pensionivara aktiivne haldus kogujale suuremat väärtust loov, samas, arvestades turge järgivate fondide populaarsuse kasvu, näeme, et osa pensionifondide klientidest võib huvituda ka passiivsetest fondidest. Passiivsed fondid sobivad eelkõige kliendile, kes suudab investeerimisriske ise hinnata ning on varem investeerimisega kokku puutunud. Lisaks võimekusele hinnata väärtpaberite ja turgude üldist hinnataset peab kliendil olema ka valmisolek muutuste tegemiseks ehk reageerimiseks. Olenemata olukorrast väärtpaberiturgudel passiivsete fondide investeeringute struktuuri aktiivselt ei muudeta, seepärast näeme uute fondide klientidena turuteadlikke kogujaid, kes on valmis taluma märkimisväärseid turu kõikumisi," rääkis passiivsete LHV fondide fondijuht.

"Pidevalt turgudele investeerivad pensionifondid täiendavad tänast pensionikoguja valikut ja pakuvad võimalust jagada oma pensionivara aktiivselt ja passiivselt juhitud fondide vahel. LHV Varahaldus on investeerinud edukalt oma klientide pensionivara alates 2002. aastast ja juhib täna 30% Eesti II samba pansionirahast. Usume, et passiivsete fondide lisandumine avaldab soodsat mõju LHV pensioniklientide arvu edasisele kasvule," ütles ta.

II samba fondiga LHV Pensionifond Indeks saab liituda internetis või pangakontoris, III samba fondi LHV Pensionifond Indeks Pluss osakuid saab märkida internetipanga vahendusel.

LHV Varahalduse juhitavate pensionifondide maht kokku oli oktoobri lõpus 933,6 miljonit eurot.

Hetkel kuum