Liana Allas • 23. märts 2017 kell 10:12

Need on 20 maailma noorimat miljardäri

Snapchat tegi Bobby Murphyst ja Evan Spiegelist kummastki nelja miljardi dollari omaniku.  Foto: Reuters/Scanpix

Hiljuti avaldas Fobes maailma rikkaimate inimeste edetabeli. Handelsblatt noppis sellest välja maailma noorimad miljardärid.

Allolevast nimekirjast võib järeldada, et noortel tuleb luua kas toimiv it-teenus või siis…edukalt pärida.

20. Friederike Braun-Lüdicke, 33. B.Braun Melsungen on üks maailma suurimaid meditsiinitoodete ettevõtteid ning kuna seda juhib üks perekond, siis pakub Forbes peretütre Friederike vara suuruseks 1,3 miljardit dollarit.

19. Ryan Graves, 33. Uberi esimese töötaja vara hinnatakse 1,6 miljardile dollarile.

18. Tatiana Casiraghi, 33. Monaco vürstiperekonda abiellunud Casiraghi sai oma 2,4-miljardilise varanduse vanaisalt, Brasiilia õllemagnaadilt, kes pärandas lapselapsele 15protsendise osaluse õllefirmas SAB Miller, mis müüdi mullu maailma suurimale õlletootjale Anheuser-Busch InBevile.

17. Carolina Hagen Kjos, 33. Oma jõukuse sai norralanna erainvesteerimisfirmast Canicast, mille juhtimise ta üle võttis. Forbesi andmetel kuulub naisele 2,5 miljardi suurune varandus.

16. Nathan Blecharczyk, 33. Üks Airbnb rajajatest ning praegune tehnoloogiajuht võib rõõmustada ligi 3,8 miljardi dollari suuruse varanduse üle.

15. Tom Persson, 32. H&Mi rajaja lapselaps töötab ise filmiäris, kuid tänu sugulusele on tema varanduse suuruseks hinnanud Forbes 2,1 miljardit dollarit.

14. Dustin Moskowitz, 32. Facebooki kaasrajaja varandust hindab Forbes 10,7 miljardit dollarit.

13. Mark Zuckerberg, 32. Oma 58 miljardi dollari suuruse varandusega on Facebooki rajaja ka maailma rikaste topis – ning seal viiendal kohal.

12. Julio Mario Santo Domingo III, 31. Tatiana Casiraghi vend töötab DJ-na, kuid edukas pärimine on talle kinkinud 2,4 miljardi dollari suuruse varanduse.

11. Eva-Maria Braun-Lüdecke, 30. B.Brauni meditsiiniäri juhatab Saksamaal perefirma ning ühe peretütre, Eva-Maria varanduse osa küündib 1,3 miljardi dollarini.

10. Lukas Walton, 30. Walmarti looja järeltulija sai peale isa surma suure osaluse nii USA kaubandusketis kui ka päikesepaneelikontsernis First Solar – kokku on tal varandust 11,3 miljardi dollari jagu.

9. Wang Han, 29. Kui Juneyao Groupi looja 2005. aastal suri, siis jättis ta Wang Hanile Juneyao Airlinesi lennufirma. See teeb tema varanduse väärtuseks Forbesi hinnangul 1,3 miljardit dollarit.

8. Patrick Collison, 28. Koos oma vennaga lõi Collison 2010. aastal maksuteenuse Stripe, mis tegi temast tänaseks 1,1 miljardi dollari omaniku.

7. Bobby Murphy, 28. Üks Snapchati loojatest, kelle varanduse suuruseks on ligi neli miljardit dollarit.

6. Ludwig Theodor Braun, 27. Saksamaa meditsiinifirma B.Brauni kontrolliva perekonna üks järeltulijaid, kel varandust 1,1 miljardi eest.

5. John Collison, 27. Patrick Collisoni noorem vend, Stripe asutaja ning 1,1 miljardi dollari omanik.

4. Evan Spiegel, 26. Teine Snapchati asutaja, kel varandust samuti neli miljardit dollarit.

3. Gustav Magnar Witzoe, 23. Norra lõhetootja SalMari rajaja andis pojale 2013. aastal kõik ettevõtte B-aktsiad, mis tegi noormehest 1,6 miljardi dollari omaniku.

2. Katharina Andresen, 21. Norra äriperekonna Andresenide võsule andis isa 42 protsenti perekondliku investeerimisfirma Ferdi osalusest, mis tegi neiust 1,2 miljardi dollari omaniku.

1. Alexandra Andresen, 20. Katharina õele kuulub teine 42 protsenti Ferdi osalusest ning seega on ta Forbesi andmetel 1,2 miljardi dollariga maailma noorim miljardär.

Hetkel kuum