Mait Kraun • 20. november 2017
Jaga lugu:

Hiinas esimene poole triljoni börsifirma

WeChati rakendus telefonis.  Foto: EPA

Tencenti aktsia jõudis esmaspäeval uue rekordini ning ettevõtte turuväärtus ületas ka 500 miljardi dollari piiri.

Tehnoloogiafirma on esimene börsifirma Hiinas, mille turuväärtus on ületanud poole triljoni dollari piiri. See läheneb juba Facebooki ja Amazoni tasemetele.

Hongkongis noteeritud internetigigant, mis on tuntud oma WeChat sõnumirakenduse ja online mängude poolest, ületab turuväärtuselt ka teist suurt Hiina tehnoloogiafirmat – Alibabat.

Tencenti aktsia on tõusnud 4,1 protsenti, 420 Hongkongi dollarini. Ettevõtte turuväärtus tõusis 3,99 triljoni Hongkongi dollarini. USA dollarites on see 510,7 miljardit. Alibaba turuväärtus ulatub 474,15 miljardi dollarini ning Baidu on väärt 82,97 miljardit.

Ettevõte võib peagi mööduda ka Facebookist ja Amazonist. Kummagi turuväärtus on USA börsil vastavalt 520,14 ja 544,46 miljardit dollarit.

Tencenti aktsiaga hakati Hongkongis kauplema 2004. aastal. Alates sellest on ettevõte kallinenud lausa 11 251 protsenti. Ainuüksi tänavu on Tencenti aktsia tõusnud 121 protsenti.

Tõusule on kaasa aidanud ettevõtte käibe kiire kasv, suur kasutajate hulk ning investeeringute tegemine uutesse valdkondadesse. Eelmisel nädalal teatas Tencent, et nende kolmanda kvartali kasum kasvas eelmise aastaga võrreldes 67 protsendi võrra.

Jaga lugu:
Hetkel kuum