Äripäev • 9. mai 2018 kell 7:05

Vastuseks Madis Müürile: seitse põhjust, miks Tallinna Sadamat märkida

Väikeinvestor Harry Tuul  Foto: Andras Kralla

Väikeinvestor ning endine Äripäeva majandusajakirjanik Harry Tuul järjestas seitse põhjust, miks peaks Tallinna Sadamat märkima, oponeerides sellega väikeinvestor Madis Müürile.

Kui eile avaldas  Madis Müür kaheksa põhjust, miks Tallinna Sadama aktsiaid emissioonil mitte märkida, siis talle vastas Äripäeva Facebooki seinal Harry Tuul.

„Madis Müüriga saab kindlasti osaliselt nõustuda, kuid välja saab tuua ka vähemalt 7 põhjust, miks Tallinna Sadamat osta," kirjutas Tuul. 

Tegu on kindla dividendiaktsiaga, kus ka põhiomanikul ehk riigil on huvi regulaarset tulu saada. Lisaks on firmal kindel ja selgelt välja käidud dividendipoliitika (mida nii mitmelgi praegu börsil oleval firmal ei ole). Ettevõttel on oma tegevuse laiendamise Masterplaan, mis tõsi, ei koosne mitte põhi-, vaid kõrvategevustest. Selle plaani paikapidevust saavadki investorid hinnata. „Tallinna Sadam kuulutas 2016. aastal välja Vanasadama arendusplaani ehk Masterplaani 2030 ideekonkursi eesmärgiga leida pikaajaline terviklahendus, mis on aluseks sadama-ala kinnisvaraarendustest ning linnalise ja avaliku ruumi ühendamiseks sadama funktsioonidega.“Välisinvestorite huvi – näiteks on IPO vastu huvi tundnud Helsingi sadam. Ettevõttel on ambitsioonikas ja usaldusväärne juhtkond Valdo Kalmu juhtimisel.Võib arvata, et riigi osalus annab firmale suurema kindluse ja paremad tingimused raha kaasamiseks. Börsile minek vähendab poliitilisi tõmbetuuli, sest avalikkuse huvi ja kontroll ettevõtte üle kasvab hüppeliselt.Tegu on oma valdkonna tipuga Eestis, mis osaleb rahvusvahelises konkurentsis (ehk peab olema konkurentsivõimeline).

Hetkel kuum