Mait Kraun • 22. august 2018 kell 8:28

Leroy tulemused oodatust paremad

Lõhe.  Foto: Scanpix

Lõhetootja Leroy Seafood kasum ja käive olid oodatust paremad, aga kolmas kvartal tuleb kehvem, mis pani ettevõtte aktsia langema, vahendab Reuters.

Lõhetootja Leroy Seafoodi teise kvartali maksueelne kasum (EBIT) tõusis 25 protsenti, 1,0 miljardi Norra kroonini. Reutersi küsitletud analüütikud ootasid kasumiks 1,12 miljardit krooni.

Teise kvartali käive tõusis 5,042 miljardi kroonini, analüütikud prognoosisid käibeks 4,992 miljardit krooni.

Kasum kasv tuli peamiselt forelli- ja lõhepüügi mahu tublist kasvust eelmise aastaga võrreldes. Ettevõte plaanib tänavu Norras toota 166 000 tonni kala, mullu toodeti 158 000 tonni.

Leroy lõhe kogutoodang peaks tänavu ulatuma aga 179 000 tonnini. Seda prognoosi ei muudetud.

„Lõhe- ja forellihind oli selle aasta teises kvartalis väga volatiilne ja püsis kõrgel. Kõrge hind ja tootmismahu kasv on peamised põhjused, miks varem pole teises kvartalis meie tegevuskasum nii kõrge olnud,“ rääkis tegevjuht Henning Beltestad.

Juhtkond ei ole 2018. aasta kasumiprognoose muutnud, aga kolmanda kvartali puhul oodatakse, et tulemused jäävad veidi kehvemaks kui teises kvartalis.

Esialgu reageerisid investorid negatiivselt ning aktsia langes 7 protsenti. Praeguseks on toimunud mõningane taastumine ning aktsia on 2,8 protsendiga miinuses.

Hetkel kuum