India ruupia jätkab kukkumist

Ruupia on dollarisse odavnenud tänavu 14 protsenti.  Foto: EPA
Mait Kraun • 3. oktoober 2018 kell 10:18

India ruupia on langenud rekordmadalale ning kukkumine jätkub tõenäoliselt ka siis, kui India Keskpank otsustab sellel nädalal intresse tõsta.

Analüütikud prognoosivad, et India tõstab baasintressimäära sellel nädalal 25 baaspunkti võrra ning intresse kergitatakse tänavu veel. Intressitõus peaks valuutat toetama, aga ING panga uuringute asepresidendi Prakash Sakpali sõnul ruupia hinnalangus jätkub.

"Isegi kui intresse tõstetakse 25 protsendi võrra, siis on ebatõenäoline, et see valuutat aitab. Keskpank peab rohkem tegema, aga inflatsioon ja finantssektori stress ei luba täiendavaid meetmeid kasutada," lisas Sakpal.

Ruupia on langenud viimase kahe kuu jooksul dollari suhtes järjest madalamale. Ruupia on aasta algusest odavnenud 14 protsenti, 73 ruupiani dollarist. Sellega on ruupia regiooni valuutade hulgas kõige kehvem.

Põhjuseks peetakse naftahindade tõusu ning jooksevkonto defitsiiti. Eksperdid ütlevad, et globaalsed mured, mis on põhjustanud arenevate turgude varade odavnemise, on samuti investoreid pessimistlikumaks muutnud.

Hetkel kuum