Ken Rohelaan • 24. detsember 2018 kell 16:27

USA aktsiaturgudel ajaloo halvimad jõulud

Ameerika Ühendriikide aktsiaturud lõpetasid esmaspäeva ajaloo halvima jõululaupäevaga, kui Standard & Poor's 500 indeks sisenes karuturule, vahendab MarketWatch.

Ameerika Ühendriikide suurematest börsiindeksitest on nüüdseks karuturule jõudnud Nasdaq Composite ja Standard & Poor's 500.  Foto: EPA

Dow Jonesi indeks lõpetas esmaspäeva allpool 22 000 punkti, kukkudes lühendatud kauplemispäeval 2,91%.

Standard & Poor's 500 sisenes karuturule, kui esmaspäevane 2,7% langus viis indeksi kukkumise eelmisest tipust üle 20%. S&P 500 lõpetas päeva 2351 punktil.

Nii Dow kui ka S&P 500 on detsembris kukkunud üle 14%, liikudes halvima detsembri suunas pärast suure depressiooni 1931. aastat.

Nasdaq Composite kukkus jõululaupäeval 2,2%, 6193 punktini.

Donald Trump jätkas kriitikaga

Turud reageerisid peamiselt Washingtonis toimunud sündmustele.

Nädalavahetusel kirjutas Bloomberg, et Ameerika Ühendriikide president Donald Trump on arutanud Föderaalreservi juhi Jerome Powelli vallandamist, kuna riigipea on pettunud keskpanga juhi töös. Ühendriikide rahandusminister Steven Mnuchin üritas rahustada finantsturge sõnumiga, et keskpanga juhti ei vallandata, öeldes, et Trump ei ole kunagi soovitanud Powellit vallandada.

Kui seni ei olnud Trump pärast Powelli võimaliku vallandamise uudiseid avalikult sõna võtnud, siis esmaspäeval säutsus USA riigipea Twitteris, et Föderaalreserv on Ühendriikide majanduse ainuke probleem.

"Neil (Föderaalreservil – toim) ei ole majanduse tunnetust. Nad ei mõista kaubandussõda, tugevat dollarit ega isegi demokraatide tööseisakut piirivaidluse tõttu. Föderaalreserv on nagu võimas golfimängija, kes ei suuda tulemust saavutada, sest tal ei ole tunnetust – ta ei suuda putata!" kirjutas USA president sotsiaalmeedias.

Esmaspäeval oli Ameerika Ühendriikides lühendatud kauplemispäev, kui turud lõpetasid tegevuse Eesti aja järgi kell 20. Teisipäeval on USA aktsiaturud pühade tõttu suletud.

Ühendriikide turud jätkavad tavapärast kauplemist kolmapäeval, 26. detsembril.

Uudist on täiendatud kell 21.16.

Hetkel kuum