Mait Kraun • 27. detsember 2018 kell 8:03

USA aitas ka Aasia turud tõusule

Ameerika Ühendriikide aktsiaturud tõusid eile viimase üheksa aasta kiireimas tempos, mis aitas täna ka Aasia turgudel tublisti kerkida, vahendab MarketWatch.

Jaapani aktsiaturud on täna tõusnud, Hiinas tegid turud läbi väikse languse.  Foto: Reuters

Aktsiad said tuge ka nafta hinna taastumisest – futuurid tõusid eile ligi 10%.

Jaapani Nikkei 225 indeks taastus 3,9%. Teisipäeval kukkus indeks 5% ja kolmapäeval toimus tagasihoidlik taastumine. Kõige paremini läks energiasektori aktsiatel, Nintendol ja Sonyl.

Hongkongi Hang Sengi indeks alustas päeva hästi, aga turgude sulgemise ajaks oli indeks 0,6% langenud. Shanghai Composite indeks kukkus samuti 0,6%. Hiina valitsuse andmetest selgus, et tööstussektori kasumid vähenesid novembris esmakordselt ligi kolme aasta jooksul.

Lõuna-Korea Kospi tõusis 0,1%, Austraalia S&P ASX 200 lisas 1,9%. Austraalias läks hästi eelkõige toorainesektori ettevõtetel.

Eile oli USA aktsiaturgudel viimase üheksa aasta parim päev – suuremad aktsiaindeksid tõusid 5%. President Donald Trumpi administratsioon kinnitas, et Föderaalreservi juhi Jerome Powelli töökoht pole ohus. Lisaks sellele oli pühade jaemüük tugev, mis tekitas investorites optimismi.

Hetkel kuum