Mait Kraun • 12. veebruar 2019 kell 22:33

Börs: turud tõusid 2019. aasta kõrgeima tasemeni

New Yorgi börs.  Foto: EPA

USA aktsiaindeksid sulgusid täna 2019. aasta kõrgeimal tasemel, sest USAs jõuti valitsuse töö jätkumise osas kokkuleppele ning investorid loodavad, et riik sõlmib Hiinaga peagi ka kaubandusleppe, vahendab MarketWatch.

Standard & Poor’s 500 indeks lõpetas 200 päeva libisevast keskmisest kõrgemal – viimati juhtus see 46 päeva tagasi, selgub Dow Jonesi Market Data andmetest.

Dow Jonesi indeks tõusis 1,5 protsenti, 25 425 punktini. Standard & Poor’s 500 indeks lisas 1,3 protsenti ja lõpetas 2744 punktil. Nasdaq Composite indeks kallines 1,5 protsenti, 7414 punktini.

Demokraadid ja vabariiklased jõudsid esmaspäeval kokkuleppele, mis aitab valitsusseisakut ära hoida. Nüüd peab leppe USA president Donald Trump heaks kiitma.

Täna oli ka USA-Hiina kaubanduskõneluste teine päev, neljapäeval osalevad kõnelustes ka USA rahandusminister Steven Mnuchin ja kaubandusesindaja Robert Lighthizer.

„Turgudel on tunda leevendust, sest järjekordset valitsusseisakut suudeti ära hoida. Spekuleeritakse ka, et Hiinas toimuvatel kõnelustel jõutakse kuhugile, mis surus turge kõrgemale,“ ütles portaali Opportunistic Traderi tegevjuht Larry Benedict.

Nafta ja kuld kallinesid, WTI tõusis 1,8 protsenti ning kulla märtsikuu futuur lisas 0,2 protsenti.

Hetkel kuum