Anu Lill • 10. aprill 2019 kell 14:48

Tehnoloogiafirmade aktsiad buumivad

Jõululaupäevasest madalseisust on kõige jõudsamalt kasvanud Facebooki, Apple'i, Amazoni, Netflixi ja Google'i aktsiad.

Tehnoloogiasektor veab S&P indeksit.  Foto: Reuters/Scanpix

S&P 500 on viimasest põhjast ehk 24. detsembrist alates kasvanud 22%, sealjuures on infotehnoloogia sektor saavutanud kõige suurema ehk 32% kasvu.

FAANGi aktsiad ehk Facebook, Apple, Amazon, Netflix ja Google on laiemat turgu ületanud, kusjuures Netflix on alates jõululaupäevast kasvanud 56. Järgneb Facebook 43%ga, kusjuures kasvu on toetanud see, et reklaamikliendid ostsid platvormile reklaami olenemata andmeturbe skandaalidest. Teised nimetatud aktsiad tõusid veidi tagasihoidlikumalt.

S&P 500 kaupleb praegu oma kõigi aegade kõrgeima taseme lähedal. Eelmises tipus mullu 21. septembril oli S&P500 2940 punkti tasemel, praegu on tase 2878 punkti. Küsitakse, millal tuleb uus tipp ja arvatakse, et see võib juhtuda vaid mõne päeva jooksul – puudu on ju vaid 2%.

Võitjad ja kaotajad

Laiemalt on jõuluaegsest põhjast suurima kasvu S&P500 indeksis teinud Chipotle Mexican Grill, mis on rallinud 84%. Põhjus on uus tegevjuht Brian Niccol, kes tuli Taco Bellist. Siiski on kümme kõige rohkem kasvanud aktsiat just tehnoloogia valdkonnast.

Kõige kõvema kolinaga on langus jätkunud Kraft Heinzil, mis on alates 24. detsembrist kukkunud veel 22%. Põhjus: ettevõte hindas Kraft ja Oscar Mayeri kaubamärkide väärtuse 15,4 miljardi dollariga alla.

Suuruselt teist langust on selle ajaga kannatanud Walgreens Boots Alliance (6%), mis peab karmi võitlust oma turuosa pärast madala hinnaga ravimite segmendis.

Tehnilised kauplejad kasutavad pikemaajaliste trendide määramiseks libisevaid keskmisi, mis andsid 7. detsembril S&P500 indeksi graafikul müügisignaali, sest sel päeval ületas 200päevane eksponentsiaalne libisev keskmine 50päevase suunaga alt üles. Seda nimetatakse surmaristiks, miks viitab sellele, et järgneb langus. Ostusignaali andis sama indikaator 5. märtsil, seega pikaajalist langust ei tulnud.

S&P500 eelmise tipu ületamine on päevade küsimus. Müügi- ja ostusignaale järgides oleks investor saanud põhjamineku vahele jätta.  Foto: Anu Lill
Hetkel kuum