Pille Ivask • 27. juuli 2016 kell 4:30

Kuidas Pokemon Go enda huvides tööle panna?

Turundajad on juba hakanud hauduma ideid, kuidas Pokemon Go abiga kliente enda juurde meelitada.   Foto: Reuters/Scanpix

Üleilmseks fenomeniks kujunenud Pokemon Go on kasutust leidnud juba ka turundusvaldkonnas. Näiteks asendas Moskva linn Pokemoni Ivan Julmaga.

Pokemon Go mängu puhul on palju räägitud sellest, kuidas virtuaaltegelaste tagaajamine võimaldab noored ja vanad toast välja õue ja tänavaile meelitada ning seega kehale füüsilist koormust anda. Ka turundustegelased pole loorberitele puhkama jäänud ning on mängu enda jaoks avastanud.

Laiast maailmast leiab mitmeid inspireerivaid näiteid, kuidas Nianticu loodud kultusmängu enda huvides ära kasutada.

Moskva asendas Pokemonid Ivan Julma ja Peeter Suurega

Väljaanded Dožd ning Radio Free Europe kirjutavad, et Moskva linnavõimudel on kõrini sellest, et inimesed mööda tänavaid saalivad ning Pokemone taga ajavad. Selle asemel tahavad nad luua mängu, mis on sisuliselt Pokemon Go koopia, ent millele lisatud veidi rahvuslikku touchi: Squirtle’i, Bulbasauri ja muude tegelaste otsimise asemel peavad moskvalased otsima selliseid tegelasi nagu Ivan Julm, Peeter I, Juri Gagarin, Viktor Tsoi ja teised.

Moskva linnavõimud on teatanud, et erinevalt Pokemonide tegelastest ilmuvad Vene ajaloolised suurkujud mängija ekraanile 3D-formaadis. Äpp propageerib ühtlasi seda, et inimesed tegelasega koos pilti teeksid. Kõige selle eesmärk peaks olema suurendada venelaste teadmisi kodumaa ajaloost ning kultuurist.

Pokemon Go ise pole Venemaale ametlikult veel jõudnudki. Samas on leidlikud inimesed välja selgitanud viisid, kuidas ülemaailmseks fenomeniks kujunenud mängu seal juba mängida. Pokemonide jahtimise mäng ning selle populaarsus riigis on tekitanud Venemaa riigijuhtide, rahvuslaste, religioossete gruppide ning julgeolekuametnike seas pahameelt. Muu hulgas on Venemaa ametnikud väitnud, et Pokemon Go on USA spioneerimisvahend, sest venelased käivad tänaval ringi nutitelefoni kaamera töövalmis ning püüavad pilti või videole erinevad Venemaa salasopid, mis võimaldavad ameeriklastel väärtuslikku infot koguda.

Iisraeli president kohtas Pokemoni oma kabinetis

Pokemon Go on väljaande Entrepreneur andmeil üks võimas viis, kuidas ettevõtted saavad oma klientidega suhestuda ning näidata, et me kõik oleme tegelikult tavalised inimesed.

Sotsiaalmeedia vahendusel Pokemon Go’s tehtud “saavutuste” jagamine näitab nooruslikkust ning nooremeelsust ning see loob brändile justkui uue kuvandi.

Viimase kohta võib tuua näite Iisraeli presidendist Reuven Rivlinist, kes postitas Facebooki pildi, kus ta on püüdmas oma kabinetis kinni Pokemon Go mängust tuttavat kassi Meowth. Vaid mõne tunniga reageeriti pildile üle 15 000 korra. Valdavalt reageerisid kasutajad kas meeldimise, naerusmaili või armastust väljendava emotikoniga.

USA kohvik teeb Pokemonide jahtijaile helde kingituse

Kuna Pokemon Go kogub tuntust ning üha enam inimesi käib tänavail, nina telefonis, et järjekordne virtuaalelukas kinni püüda, on toitlustusettevõtted varmad seda ära kasutama. USAs asuva Kaleidoscope Cafe nimelise kohviku omanik Dan Robinson ütles väljaandele Next Pittsburgh, et alates sellest ajast, kui inimesed Pokemon Go’d mängima hakkasid, on jalgsi liikuvate inimeste arvukus märkimisväärselt suurenenud. Robinson tahtis seda oma ettevõtte heaks ära kasutada ning postitas kohviku Facebooki lehele teate, milles lubab igale Pokemon Go’d mänginud inimesele kohvikus 10% soodustust, kui too äpi ette näitab.

Toitlustuskohtadel näib USAs tänu Pokemon Go mängule minevat üsna hästi. New Yorgis asuva pitsabaari L’inizio Pizza Bar müüginumbrid kerkisid New York Posti andmeil koguni 75% võrra pärast seda, kui Pokemon Go välja tuli. “Inimesed tulid, istusid maha, jõid õlut, sõid pitsat ning mängisid Pokemon Go’d,” lausus söögikoha mänedžer Sean Benedetti. Mitmed toidukohad on kasutanud ka Pokemon Go’s saadavat tasulist teenust, mille abil saab Pokemoni 30 minutiks endale sobivasse kohta meelitada. USAs on selle tasulise teenuse kasutamine osutunud juba väga populaarseks.

7aastane leiutas Poke-helkuri

Kuigi Eestis on helkuri kandmine kohustuslik, pole mujal maailmas see kasulik vidin väga laia tuntust kogunud. Kuna Pokemon Go’d saab mängida ka õhtuti ning paljudel inimestel ongi üksnes ööhämaruses aega virtuaaltegelast taga ajada, leiutas 7aastane Ameerika poiss Poke-helkuri ehk Poke Glo. Nagu arvata võib, on tegu Poke-palli välimusega helkuriga, mida saab kinnitada kas riiete või mütsi külge. Portaal VentureBeat ennustab algajale ettevõtjale palju edu ning prognoosib, et tema idee võib saada väga populaarseks.

Hetkel kuum