Milline peab olema ahvatlev töökuulutus?

Peale traditsiooniliste kanalite levitab Selver töökuulutusi videona ka YouTube'is.  Foto: Andres Haabu
Jaga lugu:
Kasulik
Ainult tellijale

Tööturul ei piisa enam sellest, kui on vaba töökoht – hea töötaja leidmiseks peab tööandja leidma ise viisi, kuidas paeluda tööotsijat, ja olema valmis pakkuma hüvesid.

„Sisuliselt on võimalik talupoja stiilis mõtlemisega läbi käia kõik kandideerimise sammud ja küsida endalt, et kui ma oleks kandidaat, kas mulle meeldiks nii,“ andis CV-Online’i turundusjuht Heikko Gross nõu ahvatleva tööpakkumise kujundamiseks. „Kui mõne etapi puhul on vastus ei, siis on võimalik protsessi paremaks teha,“ sõnas ta ja nentis, et see kehtib nii kuulutuse koostamise kui ka kõigi järgnevate sammude puhul. Praegu on paljudel juhtudel tööotsija valija rollis ja kaalub mitut pakkumist, mistõttu peab tööandja pingutama, et kandideerijat meelitada.

Töökuulutuse iseloom peab vastama töökohale

Selveri turundusjuhi Triin Kaare sõnul toob neile hea töötaja leidmisel edu aus ja natuke omapäraselt lahendatud töökuulutus. „Oluline on anda juba enne kandideerimist võimalikult täpselt aimu, millisele tööle ja mis tingimustel inimesi otsime, et kandidaadid tuleksid õigete ootustega,“ rääkis ta. Iga kuulutust kokku pannes lähtub Selver töö spetsiifikast.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad.

Oled tellija, kuid ei pääse lugema?Vaata siia

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt