8. märts 2011 kell 5:22

Parts: IRLil ja Reformil pole vaja midagi avastada

Kõnelusi uue valitsuse moodustamiseks lihtsustab see, et IRLil ja Reformierakonnal on ühine valitsuskogemus, meil pole vaja midagi avastada, ütles majandusminister Juhan Parts (IRL).

Järgneb Juhan Partsi kommentaar:

Kindlasti on läbirääkimised keerulised. IRL peab tähtsaks, et koalitsioonil tekiks hea tegevuskava. Selleks on kõik eeldused olemas. Oleme päris hästi koos töötanud neli aastat majanduskriisi tingimustes.

Täna tuleks vaadata kaugemale ette. See koalitsiooniläbirääkimiste teema või see koalitsiooniprogramm peaks toetama, et valitsus saaks töötada neli aastat.

Lubadused on olulised nii IRLi kui kindlasti Reformierakonna jaoks ja läbirääkimiste eesmärgiks võiks olla nende lubaduste rakendamiseks ühine nägemus. Kõnelusi lihtsustab see, et meil on siiski ühine valitsuskogemus, meil ei ole vaja midagi avastada. Meil on piisav informeeritus.

Ma pean tunnistama, et meie positsioon on kogu aeg olnud tugev. Uus mandaat, mis on suurem kui eelmine, on kindlasti ka tugevam. Valijaid on ju ka rohkem, kes meid toetavad. Demokraatias on see oluline.

Valija toetuse määr näitab ka seda, et peab oma valijate eest seisma. Ega need valijad ei ole toetanud meid ilmaasjata. Eks see käib kõigi erakondade kohta ja kindlasti käib see ka Reformierakonna kohta.

Ministrikohtadega on nii, et neist saab rääkida, kui on programm paigas. See ei ole sõnakõlks. Ei ole mõtet jagada kohti valitsuses, mis peab tööd tegema, kui ei ole programmi. Selles mõttes see lähtekoht on nii, et kõigepealt programm, siis läbirääkimised vastutuse jaotamise osas. Siis erakondadel omad soovid ja nägemused, mida peab siis läbi rääkima.

Autor: Indrek Kald, Juhan Parts

Hetkel kuum