Indrek Kald • 8. märts 2011 kell 11:03

Loe, kes hakkavad Reformi poolt valitsust moodustama

Reformierakond alustab konsultatsioone, et otsustada, kellega alustada valitsuse moodustamise läbirääkimisi. Delegatsiooni juhib peaminister Andrus Ansip.

Lisaks kuuluvad sinna erakonna peasekretär Kristen Michal aseesimees Keit Pentus ja volikogu esimees Rain Rosimannus. Asendusliikmetena on delegatsioonis Jürgen Ligi, Rein Lang, Urmas Paet, Valdo Randpere, Taavi Rõivas ja Kaja Kallas.

Reformierakonna täna kogunenud juhatus otsustas enne läbirääkimiste alustamist pidada konsultatsioone nii Isamaa ja Res Publica Liidu kui  ka sotsidega. Mõlema erakonna esindajatega plaanitakse esimest korda kohtuda juba täna.

"Konsultatsioonide osas kavatseme olla põhjalikud ja võtta aluseks meie valimisprogrammi ning lähtuda põhimõttest: enne sisulised arutelud ja alles seejärel on võimalik või mõtet arutada positsioonide küsimusi," kommenteeris Kristen Michal.

"Uue valitsuse tegevuskava peab toetama Reformierakonna pikaajalist visiooni, et Eestist saaks vaba ja jõukas Põhjala riik. Kindlasti ei ole me nõus maksutõusu, automaksu ja astmelise tulumaksuga," lausus Michal.

Hetkel kuum