Toidu- ja esmatarbekaupade müüjatel oli kasvuaasta. Sel ajal lisandus Eesti turule uue tulijana Saksamaa kett Lidl.
Foto: Liis Treimann
Kõiv märkis Äripäeva raadio teisipäevases hommikuprogrammis, et kasumikasvu esikümnes on enamus poode väljaspool Tallinnat, kuuludes suuresti tarbijaühistutele.
Kui energiaturul kasutatavad ebaloomulikud reeglid võetaks üle ka toiduaineäris, siis järgneksid nälg ja viletsus, kirjutab piimatööstuse Nordic Milk tegevjuht Ülo Kivine.
Kodumaja ASi omaniku Lembit Lumpi sõnul on praegu rasked ajad. "Ei mäletagi, et varem oleks olnud nii pikalt nii ärevat aega," ütles Lump. "Nii ebastabiilne ei olnud ka 2008. aasta masu," lisas ta.
USA suurim investeerimispank Goldman Sachs ning Šveitsi suurim pank UBS tõstsid järjekordselt kulla hinna prognoose, sest keskpankade nõudlus saab olema oodatust veelgi suurem ning aina rohkem investoreid otsib kaitset majanduslanguse ja geopoliitiliste riskide eest.