Jalgpallifännid avavad, kui palju tuleb emotsionaalse dividendi eest maksta
Eesti jalgpallikoondise tulihingelised fännid käivad vaatamas ka kõiki välismaal toimuvaid mänge ja maksavad selle eest olenevalt asukohast isegi üle 1000 euro, kuid näevad, et saadav emotsionaalne dividend tasub end ära.
Jalgpallihaigla liikmed ning eestvedajad Rando Kikkas ja Raimo Tropp Foto: Indrek Mäe
“Novembrikuus on Slovakkia mäng. Tegin arvutused, et kogu reis, transport, majutus, kohapeal olek läheb võib-olla 700 euro kanti. Kui siia tuua investeerimise aspekt, siis novembri reisi tõttu on mul plaan oma igakuine ETFdesse investeerimine mõneks kuuks peatada,” tõdes Eesti koondise toetaja Raimo Tropp.
Intervjuus rääkisid Eesti jalgpallikoondise toetajaid koondava ühenduse Jalgpallihaigla eestvedajad Raimo Tropp ja Rando Kikkas, kui suur on kogukond, kes Eesti koondisega kaasa sõidab, ja kui palju fänniklubi sõna jalgpallimaastikul maksab. Samuti tuli juttu, kui rikas Eesti jalgpall on ja kui palju erinevad võidud klubidele või koondisele sisse tooksid.
Kikkas ja Topp rääkisid ka ootustest täna algavale UEFA rahvuste liiga mängudele ja tänaõhtusele mängule eelneva fännide rongkäigu korraldamisest. Samuti põhjendasid fännid, miks nad vaatamata laiale kriitikale endiselt Eesti jalgpalli usuvad.
Küsis Indrek Mäe.
Jalgpallifännid avavad, kui palju tuleb emotsionaalse dividendi eest maksta
Jalgpallifännid ei suuda oma rõõmu koduseinte vahel hoida ja tundub, et Euroopa meistrivõistlused on baaridele sama kasulikud kui palav päev jäätisemüüjatele.
Ameerika profijalgpallur Margus Hunt, kes teenis portaali Spotrac andmetel üheksa aastat kestnud karjääri jooksul üle 15 miljoni dollari, alustas investeerimist varakult ja andis oma vara professionaalide hallata.
Unikaalseid vaikuseruume tootev Silen kasutab nüüdsest vaid taastuvenergiat, kuna ettevõtte kestlikumaks muutmine annab eksporditurgudel märgatava konkurentsieelise.