Artikkel
 • Jaga lugu:

  Barrus: start jätkusuutlikule tegutsemisele tootmisettevõttes

  ASi Barrus jätkusuutlikkuse teemad algasid kategooriatest säästev tootmine ja tarbimine ning jätkusuutlik energia.

  Barrusel on jätkusuutlikkuse maailmas algus tehtud ning nüüd on tähtis, et see roheratas jääks sujuvalt käima, et see teema ei seiskuks ja kuhugi ei kaoks, vaid muutuks meie kultuuriks ja igapäevaelu standardiks. Kuna teema populaarsus on tänapäeval juba iseenesestmõistetav, siis tähtis ongi start, ja sealt edasi kujuneb teekond juba järk-järgult iseeneslikult.
  Barrusel on kogu oma tootmistegevuse ajal olnud eesmärk tegutseda jätkusuutlikult ja keskkonda säästvalt. Meie ettevõtte toodetav liimpuit on vastupidav aastakümneid ning korrapärase hoolduse korral isegi 100 aastat. Paratamatult on meie tegevusel ka oma jalajälg ning siinkohal otsustas ettevõte astuda esimesed sammud rohelisema ettevõtte suunas ning liituda Rohetiigri Akadeemiaga, mis aitaks mõista, kus me praegu asume ning kas ja kuidas saame ennast veelgi paremaks muuta. Rohetemaatikat ettevõttes sees ei pidanud palju promoma, sest ümberringi on rohepöördest hakatud järjest rohkem rääkima ning teema vajalikkus on tulnud jutuks ka meie töötajate, klientide ja allhankijate seas.
  Barrusele on tähtis, et puidust sünniks maksimaalne väärtus ning midagi ei läheks raisku. Me toodame kvaliteetset liimpuitu ning tootmisjäägid suuname nii palju kui võimalik ümbertöötlusesse. Tootmises tekkiv saepuru liigub graanulitehasesse puitpelleti tootmiseks ning tekkinud puiduhake viiakse paberitööstusesse. Palgi ümbert tekkivat koort ning saepuru kasutame lisaks ka enda katlamajades sooja saamiseks. Jäätmejaama saadetavatest jäätmetest suuname korrektse sortimise kaudu 70% taaskasutusse või ümbertöötlusesse.
  Rohetiigriga liitumise peaeesmärk oli teha jätkusuutlikkuse teemal tugev start ning näidata sellega eelkõige kliendile ja kogukonnale, et keskkond ja jätkusuutlikkus on ettevõttele tähtsad. Viimase poole aasta jooksul oleme mõtestanud oma minevikku, olevikku ja tulevikku, selleks et kaardistada oma hetkeseis ning leida jätkusuutlikkuse maailmas edasised tegevussuunad. Tegevuste planeerimisel arvestame meie inimeste ja äriedu vajadustega ning teostamise võimalustega. Kuna iga inimese isiklik käitumine aitab ka keskkonda säästa, siis Barrus soovib näidata eeskuju ning juhendada ka oma inimesi olema rohelisemad, et teha edaspidi kaalutletud valikuid. Tegelikkuseski algab kõik meist endist, igaüks meist elab iseenda maailmas ja seesama inimene on ka isik, kes midagi iseenda maailmas muuta saab.
  Rohetiigri Akadeemia teekonnal nägime, et oleme teiste ettevõtetega ühes paadis. II lennu seltskond oli kirju, kuid seda enam oli meeldiv tõdeda fakti, et probleem on ühine ning selle mõtestamist saab ka ellu viia ühiselt, olenemata valdkonnast, kus tegutsetakse. Esimene pool programmist oli kui motiveeriv sütik, mis koosnes põnevatest loengutest ja praktilistest näidetest, samal ajal kodutöödega suutsime analüüsida ja mõtestada enda ettevõtte seisukohti ning tuleviku sihte. Esimene pool programmist aitas tekitada ettevõttes pidevat arutelu, et leida meie koht rohemaailmas ja suund, kuhu tahame liikuda ning milliseks ettevõtteks kliendi, töötaja ja kogukonna silmis areneda.
  Kui Rohetiigri Akadeemias jõudis kätte praktiline tegevus, siis mõtteid oli palju, mis projektiga esmalt alustada. Kuna aga mõned neist osutusid pikaajalisemaks, siis otsustasime alustada nendest teemadest, milles näeksime kiiremat tulemust. Mõtestasime projekti ning keskendusime teemale „Kuidas vähendada raiskamist Barruses“. Kuna Rohetiigri Akadeemia üks väljund on anda ka tööriistu, kuidas ettevõttes roheteemadega tegutseda, siis praktilises töötoas saime ideid, mis kellelegi tundub ettevõttes raiskamine, ning sellest kujunes meie tegevuste teerada.
  Iga järgnev projekt Barruses viib meid keskkonnasõbralikuma ettevõtte poole. Alustades kasvõi kõige ilmselgemast, mida saab analüüsida igas ettevõttes – elektrikasutuse optimeerimine. Ebavajalikku energiakulu saab kokku hoida, minnes üle LED-valgustusele, paigaldades rohkem liikumisanduritega lüliteid, uuendades tootmisseadmeid energiatõhusamateks, analüüsides seadmete ventilaatorite võimsuse vajalikkust jms. Kõik see sai esmaseks tegevusplaaniks ja seda on järk-järgult tehtud ja on tegemisel ka meie ettevõttes. Tähtis teema, mida ettevõttes parendada, oli ka siselogistika, et vähendada tühisõite, kiirendada materjalide otsimist ladudest, minimaliseerida tõstukite mootorite käitamist ajal, kui tööd ei tehta.
  Kuid kõik ei saa olla lihtne ja kergesti tehtav. Meil on heameel, et tänu Akadeemiale oleme võtnud roheteemad fookusesse ning kui oleme jõudnud etappi, et meil on probleem, siis oskame edaspidi mõtestada probleemi ümber võimalusteks. Me mõtleme suurelt, see tähendab, et kui midagi teha, siis tegutseda üks kord ja anda endast 100%, et edaspidi ei peaks uuesti ja uuesti tegema.
  Edasisel teekonnal on järgnev samm meie töötajate ja klientide väärtuspõhimõtete ühildamine Barruse omadega. Kuna ettevõte on pidevas arengus, siis plaan on perioodiliselt mõõta organisatsiooni süsinikujalajälge, et näha, kas ettevõtte siht on endiselt keskkonda säästev. Samuti loome koolitusi enda töötajatele rohemõtestamise ja rohemõtlemise kohta – eesmärgiga, et meie igapäevakäitumisest saaks rohekultuur. Tähtis on avatud mõtlemine ning inimeste teadlikkuse suurendamine, olgu see meie kogukonnas või klientide silmis. Kasuks tulevad visuaalsed numbrilised näitajad ning praktilised tööriistad, mis aitavad teadlikkuse suurendamisele kaasa.
  Barrus soovib olla CO2-neutraalne tootmine aastaks 2035. Selleni jõudmine on kindlasti väljakutserikas, kuid ettevõte on kindel, et ambitsioonikad eesmärgid viivad tulemusteni.
  Jaga lugu:
Infoturbe ekspert: identiteedivargusi on rohkem kui maailmas inimesi, teadlikkus peab tõusma
Tänavust infoturbeaastat iseloomustavad uued ründeviisid, kasvav identiteedivarguste arv, keerukamaks muutunud ründed ning digitaalse tarneahela riskid, kirjutab IT-ettevõtte Datafox infotrube juht Janar Randväli.
Tänavust infoturbeaastat iseloomustavad uued ründeviisid, kasvav identiteedivarguste arv, keerukamaks muutunud ründed ning digitaalse tarneahela riskid, kirjutab IT-ettevõtte Datafox infotrube juht Janar Randväli.
USA aktsiaturud alustasid juulit tõusuga
USA peamised aktsiaindeksid alustasid uut kuud positiivses meeleolus, tõustes üle protsendi eilsest sulgumistasemest kõrgemale.
USA peamised aktsiaindeksid alustasid uut kuud positiivses meeleolus, tõustes üle protsendi eilsest sulgumistasemest kõrgemale.
Uueks ehituse asekantsleriks saab Ivo Jaanisoo
Majandusministeeriumi ehituse asekantsleriks saab Jüri Rassi järel senine ministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo.
Majandusministeeriumi ehituse asekantsleriks saab Jüri Rassi järel senine ministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Ivo Jaanisoo.
Liina Kersna jääb ametisse Valitsuses ei tohi alla 7 liikme
Peaminister Kaja Kallas otsustas haridusministri Liina Kersna tagasiastumispalvega oodata uue valitsuseni.
Peaminister Kaja Kallas otsustas haridusministri Liina Kersna tagasiastumispalvega oodata uue valitsuseni.
Haapsalu raudtee pikendamine liigub teadmata tulevikku
Lisaks Tallinna Haigla Euroopa Liidu taasterahastust eemaldamisele otsustas valitsus lõpetada ka Turba–Risti raudtee ehitamisele 34 miljoni euro mahus toetuse andmise.
Lisaks Tallinna Haigla Euroopa Liidu taasterahastust eemaldamisele otsustas valitsus lõpetada ka Turba–Risti raudtee ehitamisele 34 miljoni euro mahus toetuse andmise.

Küpsised

Äripäev kasutab küpsiseid parima ajakirjandusliku teenuse, huvipakkuvama sisu ja hea kasutajakogemuse võimaldamiseks. Meie veebilehel on järgmist liiki küpsised: vajalikud-, statistika-, eelistuste- ja turunduse küpsiseid. Küpsiste kasutamise eesmärkide ja töötlemise aluse osas saad rohkem infot Meie Küpsiste Poliitikast. Vajutades „Luban kõik“ nõustud Küpsiste kasutamisega meie ja kolmandate osapoolte poolt Meie Küpsiste poliitikas ja käesolevas Küpsiste lahenduses toodud tingimustel. Vajutades „Muudan eelistusi“ saad oma eelistusi alati muuta ja täiendavalt infot erinevate Küpsiste kohta.

Loe lähemalt meie Privaatsus - ja Küpsisepoliitikast.