Kahtlast investeerimiskeemi pununud Eesti e-resident on uurimise all kahel kontinendil
Eesti politsei peatas Briti kodanikust fintech-ettevõtja Marc-Anthony Hurri e-residentsuse, kuna Äripäeva uurimine viitas, et Hurri asutatud firma võib olla globaalse haardega tegevuslubadeta investeerimisskeemi keskmes.
„Tegemist on kas osaliselt või täielikult petuskeemiga ja tõenäoliselt juhitakse seda Eestist,“ põrutab Läti finantsblogija Kristaps Mors. Blogijate kõrval on Iban Walleti nimelise laenuturu tegevusse sisse vaatamas ka Mehhiko riigiprokuratuur, mis uurib selle tegevust nii Mehhikos kui Dominikaani Vabariigis. Süüdi mõistmise korral võib skeemikäitajaid oodata Mehhikos 5-15 aastane reaalne vangistus.
Kuulus ütlus "Mitmekesistamine on kaitse teadmatuse eest" kuulub samavõrd kuulsale investorile Warren Buffettile, kes on korduvalt rääkinud investeeringute hajustamise eelistest enamuse jaoks. Omaha oraakli mõtte sõnastaksin aga veidi teisiti: haridus, uuringud ja hoolikas analüüs kaitsevad meid teadmatuse eest ning võimaldavad teha häid investeerimisotsuseid. Seevastu mitmekesistamine on oluline kaitse nende ettearvamatute sündmuste vastu, mida isegi kõige hoolikamad kalkulatsioonid ei suuda ette näha.