Annika Kald • Jane Suu • 17. detsember 2018 kell 8:59

TOP: Ida-Virumaa edukaim ettevõte ekspordib Lähis-Idast Põhja- ja Lõuna-Ameerikani

Äripäeva koostatud Ida-Virumaa parimate ettevõtete edetabeli võitis Jõhvi linnas asuv metallitööstusettevõte Stako Diler OÜ, mille omanik ja juht on Gennadi Dulnev. Stako Diler OÜ saavutas tänavu ka esikoha üle-eestilises Äripäeva masina- ja metallitööstuse TOPis.

1996. aastal asutatud Stako Dileri põhitegevuseks on mittestandardsete suuregabariidiliste kõrgkvaliteetsete, tööstuslike metallkonstruktsioonide valmistamine ja montaaž. Ettevõte toodab näiteks erineva konfiguratsiooni- ja raskusastmega konveiereid, punkreid, mahuteid, tootmisliine, kaevandusseadmeid, gaasikäike, ferme, kraanaelemente ja katlaseadmeid ning ekspordib oma toodangut üle maailma Euroopast, Venemaast ning Lähis-Idast Põhja- ja Lõuna-Ameerikani.

Stako Dileri müügitulu kasvas 2017. aastal võrreldes eelmise aastaga 38% 7,51 miljoni euroni, puhaskasum oli 1,25 miljonit eurot. Ettevõtte aastaaruande kohaselt saavutati müügitulu ja ärikasumi kasv erinavate tegurite koosmõjul: kasvas tellimuste arv ja maksumus, lisaks eelnevatel aastatel sertifitseeritud tehnoloogiaprotsesse, laiendatud tootmisvõimalusi, tugevdatud kvaliteedikontrolli ning kasvatatud töökorralduse efektiivsust. Mullu investeeriti uue tootmistsehhi ehitamisse 175 000 eurot, ettevõtte töötajate keskmine arv oli 77. Aasta varem oli töötajaid 70.

Ãripäeva TOP100 auhinnagaala 2018. Ida-Virumaa parima ettevõtte Stako Diler OÜ tunnustuse võttis vastu omanik ja juht Gennadi Dulnev (vasakul). Pildil koos Delovõje Vedomosti peatoimetaja Alyona Stadniku ja Äripäeva peatoimetaja Meelis Mandeliga.  Foto: Liis Treimann

Stako Dileri omakapital põhineb 100% Eesti kapitalil, firma ainuosanik ja juht on Gennadi Dulnev. 2017. aastal oli juhatuse liikmele tasutud töötasu 14 879 eurot. 2017. aastal osanikule väljamakstud dividendide summa oli 182 111 eurot. 2018. aastal on dividendideks välja kuulutatud 225 000 eurot.

Dulnev kirjutab aruandes, et 2018. aastal on ettevõtte strateegiline eesmärk ekspordivõimsuse suurendamine, kvaliteedijuhtimissüsteemi efektiivsuse tõstmine ning tehnoloogiaprotsesside arendamine ja uuendamine. Plaanide elluviimise oluliseks eelduseks peab ettevõte kliendibaasi säilitamist ja suurendamist masinaehituse ja metallitöötluse valdkonnas, mille suurel määral tingib täidetud tellimuste portfelli kõrge tase ja keerukus ning loodud ettevõtte maine.

Äripäeva maakondlike edetabelite metoodika

2018. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2017. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2017, ärikasum 2017, käibe ja kasumi kasv 2017. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus.

Edetabelite andmed kogub ja töötleb Äripäeva Infopank.ee

Hetkel kuum