7. detsember 1995 kell 22:00

Adam Opel AG alustab järgmise aasta lõpus mahtuniversaali Sintra tootmist

General Motorsi kontserni kuuluv Adam Opel AG avalikustas esimesed üksikasjad 1996. aasta lõpus USAs tootmisse mineva mahtuniversaali Opel Sintra kohta.

Uus sõiduk töötatakse välja Opeli tehnokeskuse ja General Motorsi ühistöös. Tegu on esimese Opeliga, mida hakatakse tootma USAs.

Vaatamata mõningasele «sugulusele» Pontiac TranSpordiga, on Sintra töötatud välja, arvestades Euroopa autoostjate harjumusi ja nõudeid.

Nii mootor, ülekanne kui vedrustus pärinevad Opelilt.

Kaheksakohalisel Sintral on mõlemal pool lükanduksed, mis hõlbustavad autosse sisenemist ja väljumist.

Seni puudub Opelil sõiduk üha enam populaarsust koguvas mahtuniversaalide klassis.

Küll on mahtuniversaalide alal pikaajalised kogemused General Motorsi peamiselt USA turul tegutsevatel tütarfirmadel -- Pontiacil ja Chevrolet'l, samuti General Motorsiga konkureerivatel Chrysler Corporationil (sinna kuuluvad ka Plymouth, Dodge ja Eagle) ning Ford Motor Companyl (toodab ka Mercuryt).

Maailma suurim autokontsern General Motors on viimasel ajal märgatavalt tihendanud koostööd oma Ameerikas ja Euroopas asuvate struktuuriüksuste vahel.

Enam-vähem samal ajal Sintra tootmise algusega läheb Opeli tehases Saksamaal Rüsselheimis konveierile esimene Euroopas toodetav Cadillac -- 1994. aasta Opel Omegal baseeruv Cadillac Catera, mis on esimene USA keskklassi luksusauto.

Hetkel kuum