10. detsember 1995 kell 22:00

Konservitootjad ootavad pankrotti

Kivistik ütles, et Alviko juhatus pole tänaseni endale lõpuni selgeks teinud, mida pankrotiga saavutada tahetakse, küll on aga selge, et aedvilja- ja lihakonservide tootmine ei tasu end ära ning selleks puudub ka raha. Kivistiku sõnutsi on laos veel kaupa küllaga, ostjaid aga pole.

«Uued omanikud ei saanud asja käima,» viitas Kivistik eelmise aasta suvel sõlmitud erastamistehingule. «Poolteist aastat tagasi ulatus meie käive poole miljoni kroonini kuus, nüüd on see tugevalt alla kahesaja tuhande.»

Kivistiku sõnul kuulub 100% ASi Alviko aktsiapakist ASile P.T. Grupp, mille kuue aktsionäri seas on ka Aksel Treiman, Arvo Niitenberg ja Jaan Kabin.

Alviko aktsionäri ja EKE juhatuse esimehe Jaan Kabini sõnul ei tea ta pankrotitaotluse tagamaadest midagi, kuna pole teiste aktsionäridega ammu kohtunud.

«Ma arvan, et ettevõtte võlad on varadest suuremad,» lausus ta.

Kabin märkis, et ta ei tea, kes veel peale tema on aktsionärid, kuna omanikering võib olla vahetunud. «Ma püüdsin ka ise oma aktsiaid maha müüa, keegi aga ei tahtnud neid,» nentis ta.

Kabin lisas, et kõige nõrgem koht Eesti kunagise suuruselt teise lihakonservitootja jaoks on amortiseerunud seadmepark, mis ei vasta sanitaar-hügieenilistele nõuetele ja seetõttu kaotati ka tarbijaskond.

Erastamisagentuurile on Alviko 800 000kroonisest ostusummast Kabini sõnul võlgu veel vähemalt 600 000, maksuametile võlgnetakse 1,3 miljonit krooni.

Viimase aastaga on Viljandi konservitööstuse töötajate arv kahanenud saja viiekümnelt viiekümnele.

Hetkel kuum