21. detsember 1995 kell 22:00

Lepikson ignoreerib lepingut

ASi Kokla juhatuse esimehe Koit Kase sõnul pidanuks kaitseministeerium 1. detsembriks firmale tasuma kolmandiku kogu kompensatsioonist ehk 900 000 krooni. Kask kinnitas, et kaitseministeerium pole raha üle kandnud.

«Kuigi leping, millele eelnes adekvaatse kompensatsiooni määramiseks kolme eksperdi hinnang, jõustus juba kevadel, avastas uus ministeeriumi juhtkond alles maksetähtaja saabudes, et summa on põhjendamatult suur,» viitas Kask kaitseministeeriumilt saadud vastustele. «See tundub teadliku venitamisena,» lisas ta.

Kaitseministeeriumi kantsler Robert Lepikson märkis, et teades ja tundes Võrumaal kehtivaid hindu, peab ta kompensatsiooni tõepoolest põhjendamatult kalliks. Tema sõnul on ministeerium tellinud uue ekspertiisi kahelt sõltumatult firmalt ja esialgse informatsiooni põhjal peaks kahe mööblitootmiseks renoveeritud lao maksumus jääma kindlasti alla poolteise miljoni krooni.

«Kui asi läheb kohtuni, siis anname endale aru, et meil on oma seisukohta väga raske kaitsta,» ütles Lepikson. Ta lisas, et kui kohus peaks otsustama Kokla kasuks, algatab ministeerium juurdluse eelmise juhtkonna sõlmitud riigile kahjuliku lepingu sõlmimise asjus.

Koit Kask ütles, et AS Kokla täitis oma kohustused ja kolis augustis ruumidest vahelattu, rahapuuduse tõttu pole aga seni õnnestunud tootmist uuesti alustada. Tootmise seiskumisest tingitult hindas ta firmale tekitatud kahju ligi poolteisele miljonile kroonile.

«Lepingu kohaselt maksab ministeerium raha hilinenud ülekandmise pealt iga päev 0,2% ehk 18 000 krooni viiviseid, millele lisandub veel inflatsiooniprotsent,» lausus Kask. Ta lisas, et kui kaitseministeerium venitamistaktikat ei lõpeta, on ta sunnitud esitama hagi ministeeriumi vastu.

Kaitseministeerium lubas kevadel sõlmitud lepingus ASile Kokla 2,7miljoni kroonisest kompensatsioonist järelejääv kaks-kolmandikku tasuda 1. maiks 1996.

Hetkel kuum